Sistem, Ağ ve G...
 
Bildirimler
Hepsini Temizle

Sistem, Ağ ve Güvenlik Uzmanlığı Eğitimi Hk.  

  RSS
Cem KIZIL
(@cemkizil)
Üye

Merhabalar,

 

Bilişim sektöründe bulunan sizlerin fikirlerini düşüncelerini nacizane tavsiyelerinizi öğrenmek istiyorum. 24 yaşındayım ve teknolojiyi ne kadar sevsem istesem de bir türlü iş anlamında yönelemedim. Birazcık birikimim ile bir kurumdan sistem, ağ ve güvenlik uzmanlığı eğitimi alarak her ne kadar geç olsa da başlayıp, birşeyleri başarmak istiyorum. Bilişim sektöründe uzun bir iş geçmişim yok. Anadolu Üniversitesinde öğrenci olarak devam ediyorum. Lise mezunu olarak iş bulmanın zorluğunun farkındayım fakat bu işleri gerçekten çok seviyorum ve başaracağıma inanıyorum. Tabi ki bu eğitimin yeterli olmayacağının farkındayım ve lise mezunu oluşumun da bu konuda büyük bir engel maalesef. İngilizce dil seviyem de okumam ve anlamam iyi ancak konuşma ve yazışmam zayıf.

 

Sizlerden ricam bu işin içindesiniz ve düşüncüleriniz, fikirleriniz nelerdir? Nasıl bir yol izlemeliyim sizce?

 

Şimdiden zahmet edip okuyan herkese teşekkürler.

Alıntı
Gönderildi : 15/12/2015 19:57
Rıza ŞAHAN
(@rizasahan)
Değerli Üye Forum Yöneticisi

Merhaba,
Bu konularda sizi yanlış yönlendirmek istemem ama, iyi eğitimler almak için iyi kurumlarda gitmelisiniz. Bunun için belirli bütçeyi gözden çıkarmalısınız. Sonrasında sıra iş konusuna geliyor. İş konusunda ise ülkemizde olay bilgi, beceri haricinde şansa geliyor tabi. Burada yaş durumu önemli belli bir yaşın üzerindeyseniz bu yaşta başlamak yerine ticaretide düşünebilirsiniz. Ülkemizde genş nüfus çok yetişiyor ve bir çok kurumsal olmayan yapıda ucuz ücretlere çalıştırılıyor. Buna karşın sektörde çok iyi para kazanan insanlarda var. Yine son söz birazda kendi kaderinizi kendinizin çizeceği noktasına geliyor.

CevapAlıntı
Gönderildi : 16/12/2015 00:07
Davut EREN
(@davuteren)
Üye

Merhaba,

Insanin içinde olduktan sonra ögrenilemeyecek, basarilamayacak bir sey yoktur bence. Sistem ve Ag egitimi ve Güvenlik üzerine egitim almaniz ya da bu konu üzerine yönelmeniz sizin açinizdan faydali olacagi düsüncesindeyim. Güvenlik malum gelecekte çok daha ciddi ihtiyaçlarin olacagi bir birim olacagi inancindayim. Ek olarak egitim hayat felsefeniz olmali ve aylik gelirinizin belli bir miktarini egitime harcamalisiniz. ITSTACK tarafindan verilen egitimlere katilabilirsiniz.

CevapAlıntı
Gönderildi : 16/12/2015 00:19
Cem KIZIL
(@cemkizil)
Üye

Merhaba,

 

Kurum ismi paylaşılıyor mu bilmiyorum ama herkesin bildiği bir kuruma gitmeye kadar bu nedenle. İş konusu evet zor bir süreç ve dediğiniz gibi şans da çok önemli. Ticaret sektörüne ayıracak kadar bütçem maalesef yok. Bu yaşta bu işe başlamak ciddi bir sıkıntı yaşatmaz diye düşünüyorum ama yanlış mıyım acaba. 

CevapAlıntı
Gönderildi : 16/12/2015 01:09
Cem KIZIL
(@cemkizil)
Üye

ITSTACK sonrasinda mi diyorsunuz yoksa ilk alacacagim egitimleri mi oradan almami tavsiye ediyorsunuz? 

 

Bir de orada genel toplu bir egitim listesi göremedim. Var sanirim 200 300 saatlik egitimleri degil mi?

CevapAlıntı
Gönderildi : 16/12/2015 01:14
Rıza ŞAHAN
(@rizasahan)
Değerli Üye Forum Yöneticisi

Bunu danismaniz lazim ITSTACK ile iletisime geçin size kesinlikle ya bir yol açar yada bir yol gösterirler.

CevapAlıntı
Gönderildi : 16/12/2015 21:21
ismail arıcı
(@ismailarici)
Üye

Merhaba 2 aydır Sistem, Ağ ve Güvenlik Uzmanlığı kurslarını araştırıyorum fakat karar vermekte çok fazla zorlanıyorum. Kursların ortalama anlattıkları birbirine çok yakın. istedikleri fiyatlarda 6000 tl civarında. malum kurslar şuanda ticaret hane gibi çalıştığı için isme güvenip kursa kaydolup birşey öğrenmeden kursa para kaptırmayı düşünmüyorum. benim için önemi olan bundan sonraki iş yaşantımda sistem uzmanlığı yapmak. kendimi geliştirmek için harcayacağım araya acımam fakat daha önceden kursa giden arkadaşlar bu konuda yardımcı olabilir mi?

Sektöre yabancı değilim bilgisayar programlama mezunuyum ve şuanda çalıştığım sektörde network ürünleri modem- ap- router cihazlarının kurulumunu ve müşterilere desteğini vermekteyim.

 

bu konuda yardımlarınızı rica ederim. karar verme aşamasındayım.

 

 

CevapAlıntı
Gönderildi : 23/12/2015 01:39
Paylaş: