Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

çözümpark eğitimleri

3 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
289 Görüntüleme
(@mehmetceper)
Gönderiler: 2
Active Member
Konu başlatıcı

Çözümpark eğitmenlerinin verdiği cisco eğitiminin süresinin 16 saat olmasındaki  hikmet nedir bu işe sıfırdan yeni başlayan birisi bu 16 saatlik eğitimle ne  kazanabilir çoğu eğitim kurumunda 200 saatlik 60 saatlik eğitimlerden  bahsedilmektedir sadece bu eğitimlerden biri almak isteyen biri olarak kafam karıştı. 

Gönderildi : 22/05/2011 18:11

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18026
_

Merhaba,
Çözümpark Eğitimlerinden birine katılan bir öğrenci olarak şu şekilde söyleyebilirim;
Çözümpark eğitiminde sıfırdan temel eğitim verilmiyor.16 saatte zaten bu imkansız.Çözümpark eğitiminde temel bilgisi olanlar eğitim aldığı konu ile ilgili olarak daha ileri noktaya taşınıyor.
Saygılarımla.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 22/05/2011 23:58

(@erdemcilingiroglu)
Gönderiler: 2205
Noble Member

Çözümpark eğitmenlerinin verdiği cisco eğitiminin süresinin 16 saat olmasındaki  hikmet nedir bu işe sıfırdan yeni başlayan birisi bu 16 saatlik eğitimle ne  kazanabilir çoğu eğitim kurumunda 200 saatlik 60 saatlik eğitimlerden  bahsedilmektedir sadece bu eğitimlerden biri almak isteyen biri olarak kafam karıştı. 

Merhaba Mehmet Bey,

Rıza arkadaşımın cevabına ilaveten; ÇözümPark Eğitimleri FastTrack olarak düzenlenmektedir. Sizin temel bilgilere sahip olmanız beklenmektedir. Temelinize kat çıkma amaçlıdır.

Gelelim 200 saatlik olmasada 30-60 saatlik kurslara. Bu kurslarda aynı konuları tekrar tekrar işlersiniz. Derste 1 öğrenci anlamamıştır. O öğrenci için tekrar ve tekrar işlenir. 60 saatlik eğitim sonucunda da bir bakmışsınız ki elinizde 10 saatlik eğitim materyali var. Tenefüsler, yorucu ödevler de bu süreçlere dahildir.

200 saatlik eğitime gelince. Bu eğitimlerde size Ethernet kartından anlatmaya başlarlar, kablolar ve kablolama, topolojiler derken. İncik boncuk herşeyi öğrenirsiniz. Gerçekten Network'çü olmaksa amacınız 200 saatlik eğitimler. Şirketimi idare edecek kadar network bileyim diyorsanız FastTrack eğitimler.

Saygılarımla. 

Gönderildi : 24/05/2011 08:31

Paylaş: