Forum

HP Pavilion Noteboo...

Bildirimler
Hepsini Temizle

[Çözüldü] HP Pavilion Notebook Çoklu Monitör Kurulumu Sorunu

3 Yazılar
2 Üyeler
2 Likes
955 Görüntüleme
(@gurkanarkas)
Gönderiler: 9
Active Member
Konu başlatıcı

Merhabalar, 

HP Pavilion 14m-ce300 modelinde cihazım var. Cihazımda 1 adet HDMI ve 1 adet TypeC (Transfer Only) girişim mevcut.

2 tane de monitörüm var.

Samsung s24r350.. (HDMI, VGA)

HP HDR Gaming Monitör, 3BZ12AA (HDMI, Display Port)

Benim notebook display için sadece HDMI portunu kullanabiliyor. Type-C sadece data aktarımını destekliyor. Bu yüzden çift monitör bağlayamıyorum. 

Dock ile de çözemem sanırım çünkü PC'ye tek port gelsem bu sefer de görüntüyü çoklayacak diye düşünüyorum. Şirket bilgisayarım da Elitebook ama o dock destekliyor ve type-c portu görüntü destekliyor. 

Bu monitörleri ekranları uzatacak şekilde kendi bilgisayarıma nasıl bağlayabilirim/bağlayabilir miyim? 

Teşekkürler.

Gönderildi : 23/12/2021 11:45

ibrahim yildiz
(@ibrahimyildiz)
Gönderiler: 4298
Co-Helper

https://www.howtogeek.com/306237/how-to-use-mulitple-external-monitors-with-your-laptop/

Kısa tutmak adına laptoplarda dual kolay fakat triple monitor setup nadir, dahili desteklenmeyen uygulamadır. 
Kurumsal, pro sınıf destekleyenlerde hdmi değil DP bulunur ve ek çoklayıcı aparat üreticiden temin edilebiliyor. Ardıl hat desteği hdmi da değil DP de var.
Kurumsal olmayanlarda Dock portu yok zaten ve tüm dock'lar triple desteklemiyor oldukça maliyetliler bizim şartlarda.
usb display link aparatlar var bunların dual'lerini tr de bulamazsınız muhtemelen fakat tek portları olabilir. Bu şekilde 1xhdmi, 1xusb adapter ile bağlayabilirsiniz.
Fakat laptoplarda dikkat edilmesi gereken intel tarafta dahili ext port'ların ve bu tip d.link adapter'ların çözünürlük ve hz'leri sınırlı, daha düşüktür. Gaming mon. yazdığınız için dedim oturup her birinin spec'lerini çıkartmanız lazım aksi halde monitorler arasında adaptive gariplikler yaşanabilir.
Yani olmaz olmaz değil fakat çözümü maliyetlidir değer ederi tartışılır.

'balık vermez, nasıl tutulabildiğine yönlendirir'
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız. Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz. Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 23/12/2021 12:20

(@gurkanarkas)
Gönderiler: 9
Active Member
Konu başlatıcı

@ibrahimyildiz 

Hocam cevabınız için çok teşekkür ederim. Artık ya Laptop değişeceğim ya da ek aparat maliyetine katlanacağım sanırım. 

Gönderildi : 26/12/2021 23:16

Paylaş: