Forum

Server secimi - Buy...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Server secimi - Buyuk karmasa

6 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
496 Görüntüleme
(@SezginAlak)
Gönderiler: 96
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba arkadaslar,

Fotografcilarda Canon'cu ve Sony'ciler olmak uzere 2 ye ayriliyorsa, IT Pro'larda da benzer durum var. Dell'ciler ve HP'ciler... Her iki grup da hem yabanci hem turk sitelerden baktigim kadariyla her biri kendisininkini ovuyor ve de bu ondan daha iyidir diyor.

Ben 5 yillik bir PE710da sadece anakart bozulmasi durumu yasadim, degistirdim ve baska bir sorun cikarmadi.

Suanda da Server almak istiyorum fakat Dell P730 bakiniyordum. Fakat kafam karisti. PE730 ayarinda HP nin hangi serveri var?

Hem HP Server onerisi rica edecegim hem de sorun servis kalitesi olarak hangisini onerirsiniz?

Simdiden cevaplariniz ve yorumlariniz icin tesekkur ederim.

Gönderildi : 23/03/2016 21:24

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32997
Illustrious Member Yönetici

Merhaba,

DELL ile HPE aynı kalitede değildir, zaten fiyatları da aynı değildir, ama size DELL yeterlidir devam edebilirsiniz, ama bir HPE değil 🙂

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 23/03/2016 22:56

(@okanozbey)
Gönderiler: 1308
Okan ÖZBEY

Dell hp supermicro gibi markalari denemis birisi olarak 

Sizin icin onemli olan kalite ve kurumsal destek ise 

Hp > dell > supermicro

ancak fiyat diyorsaniz 

supermicro > dell > hp 

eger hem fiyat hem kalite diyorsaniz Dell 🙂 

www.okanozbey.com

Gönderildi : 23/03/2016 23:14

(@bilgehanpoyraz)
Gönderiler: 809
Illustrious Member

ihtiyacınız nedir marka karşılaştırma bilgisinden yana? 🙂 bu tamamen bir şans aslında. ilk gün bozuk çıkan DELL de biliyorum HP'de. Aynı zamanda yıllarca unutulmuş aynı şekilde sunucularda biliyorum. Mesela hala G5 sunucu kullanan ve hiç bozulmamış yerler var. Tamamen şans.

2 işlemcili sunucu istiyorsanız DELL R720, HP DL380 sunucular bir birinin muadilidir. Zannedersem 2 işlemcili düşünüyorsunuz? öylemi?

Gönderildi : 23/03/2016 23:56

(@SezginAlak)
Estimable Member
Konu başlatıcı

ihtiyacınız nedir marka karşılaştırma bilgisinden yana? 🙂 bu tamamen bir şans aslında. ilk gün bozuk çıkan DELL de biliyorum HP'de. Aynı zamanda yıllarca unutulmuş aynı şekilde sunucularda biliyorum. Mesela hala G5 sunucu kullanan ve hiç bozulmamış yerler var. Tamamen şans.

2 işlemcili sunucu istiyorsanız DELL R720, HP DL380 sunucular bir birinin muadilidir. Zannedersem 2 işlemcili düşünüyorsunuz? öylemi?

Merhaba Bilgehan bey,

2 CPU gerekmiyor. Onumuzdeki 5 yil icinde sirket en fazla 60 kullaniciya ulasacak gibi duruyor. Web, file, ftp, SLQ, ve de DC gibi hizmetleri vermesi yeterli. Keza bunlari zaten olabildigince / en mantikli sekilde ayri vm'lerde tutup FO yapacagim. tum vm ler zaten NAS uzerinde olacagi icin sunuculara cok yuklenmeyecegim.

Hepinize cok tesekkur ederim paylasimlariniz sonucu fiyat ve performans acisindan Dell PE730, 48 GB Ram, 3*300 GB SAS, 1 CPU 2620 v3 dusunuyorum,

Diger yandan dediginiz gibi biraz da seri uretimden kaynakli sans durumu var. Bazen bozuk cikabiliyor. Artik oyle bir durum yasarsak da degistirecegiz 🙂

selamlar tekrar.

Gönderildi : 29/03/2016 16:28

(@SezginAlak)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

DELL ile HPE aynı kalitede değildir, zaten fiyatları da aynı değildir, ama size DELL yeterlidir devam edebilirsiniz, ama bir HPE değil 🙂

Bu cikmaz sokaklar hep olacak sanirim IT dunyasinda 🙂

Gönderildi : 29/03/2016 16:29

Paylaş: