Forum

Server önerisi...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Server önerisi istiyorum?

5 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
447 Görüntüleme
(@serkangencturk)
Gönderiler: 22
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhaba Arkadaşlar 

Sözleşmeli bak firmanın server ihtiyacı olduğundan bu işten iyi anlayan ustadlarım bilgi vermesini istiyorum.

Çalıştığım bu firmanın bunyesinde 20 pc ve uzaktan 5 pc bağlanıyor
server 2008 r2 enterprise lisansı mevcut ve remote 5 call lisansı mevcut

server sunucu önerisinde bulunabilirmisiniz rock veya tower fark etmez.

Gönderildi : 28/12/2015 16:04

(@okanozbey)
Gönderiler: 1308
Okan ÖZBEY

Merhaba,

5 kullanıcının bağlanacağı bir Terminal Server olarak mı kullanılacak ? Bu 5 kullanıcı RDP üzerinde ne tür işlemler yapacak ? Biraz daha bilgi verebilirmisiniz ? 

www.okanozbey.com

Gönderildi : 28/12/2015 18:19

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

Supportu gözönünde bulundurulunca Hp derim.

Gönderildi : 06/01/2016 00:30

(@serkangencturk)
Gönderiler: 22
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

5 kullanıcının bağlanacağı bir Terminal Server olarak mı kullanılacak ? Bu 5 kullanıcı RDP üzerinde ne tür işlemler yapacak ? Biraz daha bilgi verebilirmisiniz ? 

Hocam öncelikle teşekkürler uzaktaki arkadaşlar sadece logo go plus kullanıyorlar şirket içerisindede kulnana birimler var ayra excel word dosyları tutuluyor bu gibi işler

Gönderildi : 11/01/2016 23:10

(@okanozbey)
Gönderiler: 1308
Okan ÖZBEY

DELL R410 işinizi rahatlıkla görecektir. 16 GB DDr3 ram'li 15k RPM 3,5'' 600 GB SAS disklerden 4 tane RAID 6'da yaparsanız banamısın demez o sunucu 🙂 

Ancak bunun için bu kadar maliyete girmeye gerek var mı ? O da tartışılır. Bu işi yapacak Cloud bir VDS alırsanız işinizi her türlü görür ve maliyeti düşürürsünüz. 

DELL Support'u ben tavsiye ederim, gayet ilgileniyorlar ve yardımcı oluyorlar, olası bir parça arızasında değişimi kısa sürede yapıyorlar.

www.okanozbey.com

Gönderildi : 13/01/2016 12:59

Paylaş: