Forum

SEAGATE BARRACUDA 3...

Bildirimler
Hepsini Temizle

SEAGATE BARRACUDA 3 TB ST3000DM001 disk arıza yardım.

6 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
475 Görüntüleme
(@GokhanErol)
Gönderiler: 481
Prominent Member
Konu başlatıcı

Merhaba,
SEAGATE BARRACUDA 3 TB ST3000DM001 dahili diski
-pc bazen görüyor bazen görmüyor.
-sistem özelliklerden taratıyorum 5 dk sonra donanım kısmına düşüyor
-yönet \ disk kısmından format atmaya çalışıyorum, raw olarak görünüyor ve format atmıyor
-easus vb programlarla tekrar partition oluşturmaya çalıştım, ntfs yaptı fakat bu seferde pc tekrar açınca disk yok
-sistem kurmaya çalıştım wind. bazen gördü, bazen görmedi, gördüğü zamanda bu diske sistem kurulamaz dedi, partition silip tekrar oluşturamadım.
-data ve güç kablosu değiştim, hatta baska pcde denedim sonuç aynı.
-kartı söktüm yanık vs görünmüyor
-mac sistemde denedim format atamadım
-linuxta program hata verdi, yine format atamadım

Disk çalışması gayet normal ses seda yok, kafa vurma belirtisi yok. ısınma normal bir ısınma.

Bilgi önemli değil diski kurtarmaya çalışıyroum.

Acaba karttamı yoksa diskin ana gövdede mi arıza var nasıl anlarım.

Aynı diskin kartından sipariş vermeyi düşünüyorum.

Yardımcı olursanız çok memnun olurum.

Gönderildi : 29/05/2015 18:32

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Bu diskte ısrar etmenizin nedeni nedir? Neden yeni bir disk ile yola devam etmiyorsunuz.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 29/05/2015 22:51

(@GokhanErol)
Prominent Member
Konu başlatıcı

Bu diskte ısrar etmenizin nedeni nedir? Neden yeni bir disk ile yola devam etmiyorsunuz.

Nedeni tamamen ekonomik

Disk bana ait sirketin degil, yenisi 350tl civari,  acaba daha az maliyetle kurtarabilirmiyim onu dusundum.

7-8 ay kullandim sonrasinda uzun bir sure bosta bekledi,  garanti yeni bitti. 

Gönderildi : 30/05/2015 01:27

(@www-rizasahan-com)
_

Kurtarmak imkansız değil ancak katlanacağınız maliyet bence cazip kalmayacaktır.
Tahmini bir fiyat alabilirsiniz.  http://www.profesyonelverikurtarma.com/arizali+harddisk+tamir.html

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 30/05/2015 23:54

(@GokhanErol)
Prominent Member
Konu başlatıcı

Kurtarmak imkansız değil ancak katlanacağınız maliyet bence cazip kalmayacaktır.
Tahmini bir fiyat alabilirsiniz.  http://www.profesyonelverikurtarma.com/arizali+harddisk+tamir.html

İçinde kurtarılması gereken bir veri yok, fizikseli tamir ettirebilirsem yetecek. Verdiğiniz adresi deneyeyim. Teşekkürler.

Gönderildi : 02/06/2015 20:49

(@www-rizasahan-com)
_

Ben teşekkür ederim.
Saygılarımla.

Gönderildi : 02/06/2015 23:27

Paylaş: