Forum

PC Resetleme

Bildirimler
Hepsini Temizle

PC Resetleme

8 Yazılar
5 Üyeler
0 Likes
2,067 Görüntüleme
(@serkancetin)
Gönderiler: 10
Active Member
Konu başlatıcı

Merhabalar

Masaüstü bilgisayarımda eternet kablosu takılıyken kapattığıma normal bir şekilde kapanıyor fakat 2-4 sn sonra tekrar açılıyor.

Kabloyu söküp kapattığımda herhangi bir sorun yok. Sürücüsüyle alakalı olduğunu düşünmedim ama güncel olanı indirdim kurdum. Kabloyla alakalı olabilir diye değiştirdim. Bios da problem olabilir dedim default ayarlara aldım sorun devam edince anakartın sitesinden güncel bios u indirdim güncelledim. Modem olabilir diye farklı modem kullandım sorunum hala devam etmekte. Harici eternet kartı olmadığı için deneme fırsatım olmadı harici kart takamadan yapılabilecek farklı bir şey var mıdır?

Gönderildi : 13/07/2014 00:14

(@tarikyildiz)
Gönderiler: 193
Reputable Member

Birde pc üzerindeki ethernet giriş kısmının pinlerini kontrol edermisin kısa devre varmi yani bir birlerine değiyormu diye ?

Gönderildi : 13/07/2014 10:03

(@FahrettinKART)
Gönderiler: 15
Eminent Member

Sorun genellikle Ethernet üzerinden bir uyanma sinyali, ile oluyor.

Bios tan "genelde integrated peripherals" ya da power dan "wake on lan" ı  pasif ayarlayarak düzeltebilliyorsunuz.

Bazı HP bilgisayarlarda böyle bir ayar yok. 

2. yol olarak ta aygıt yöneticisine girerek ethernet kartı özelliklerine girin. Gelişmiş ayarlara girin. Türkçe ya da ingilizce olabilir.

"Wake on pattern match " ve "wake on magic packet" gibi (2 si de olur) bunları pasif yaparak ta çözebilirsiniz.

Gönderildi : 13/07/2014 17:50

(@serkancetin)
Active Member
Konu başlatıcı

Birde pc üzerindeki ethernet giriş kısmının pinlerini kontrol edermisin kısa devre varmi yani bir birlerine değiyormu diye ?

Kontrol ettim fakat bir sorun yok hocam... 

Gönderildi : 13/07/2014 18:57

(@serkancetin)
Active Member
Konu başlatıcı

Sorun genellikle Ethernet üzerinden bir uyanma sinyali, ile oluyor.

Bios tan "genelde integrated peripherals" ya da power dan "wake on lan" ı  pasif ayarlayarak düzeltebilliyorsunuz.

Bazı HP bilgisayarlarda böyle bir ayar yok. 

2. yol olarak ta aygıt yöneticisine girerek ethernet kartı özelliklerine girin. Gelişmiş ayarlara girin. Türkçe ya da ingilizce olabilir.

"Wake on pattern match " ve "wake on magic packet" gibi (2 si de olur) bunları pasif yaparak ta çözebilirsiniz.

Biosu default yapmıştım daha önce ama ginede kontrol ettim power ın altındaki tüm seçenekler disabled pozisyonunda integrated peripherals gibi bişiy bulamadım malesef anakart Asus P5QL-E 

Aygıt yöneticisinden eternet kartı özelliklerine girdiğimde gelişmişin altında uyandırma yetenekleri var devre dışı değer yok olarak seçili 

Gönderildi : 13/07/2014 19:22

(@eroldursun)
Gönderiler: 2171
Famed Member

buradakinin tersini yaparsan disable etmiş olursun.

http://computerboom.blogspot.com.tr/2008/12/howto-enable-wol-wake-on-lan-for-asus.html

power supply problemin olabilir mi yada anakarta giden açma kapama swtich ve kablosu.

Gönderildi : 13/07/2014 23:45

(@serkancetin)
Active Member
Konu başlatıcı

buradakinin tersini yaparsan disable etmiş olursun.

http://computerboom.blogspot.com.tr/2008/12/howto-enable-wol-wake-on-lan-for-asus.html

power supply problemin olabilir mi yada anakarta giden açma kapama swtich ve kablosu.

Benim windows türkçe...Erol bey çeviri yaptığımda ''kapatma uyandırma'' anlamı çıkıyor gelişmiş altında uyandırma yetenekleri diye bir seçenek var orası devre dışı birde ''etkin kapatma'' diye seçenek var orası da devre dışı...

Power supply yada anakarta giden açma kapatma switch inde sıkıntı olabilir mi bilemiyorum ama eternet kablosunu söküp kapattığımda pc normal olarak kapanıyor...

Gönderildi : 14/07/2014 04:33

(@yasarkiyak)
Gönderiler: 507
Honorable Member

Bir ucu boşta olan bir ethernet kablosuyla denediniz mi? Yani sadece kablo mu buna neden oluyor yoksa switch / modem tarafından birşey mi? Bunu bir anlayın ve ona göre ilerleyelim isterseniz.

Gönderildi : 14/07/2014 12:29

Paylaş: