Forum

Donanımlarla haberl...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Donanımlarla haberleşme sistemleri

3 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
371 Görüntüleme
(@guneyoktayli)
Gönderiler: 227
Reputable Member
Konu başlatıcı

Laptop üzerindeki herhangi bir donanıma sürücü bağlantısıyla, aygıt yöneticisi arayüzü veya işletim sistemi üzerindeki herhangi bir arayüz kullanmadan nasıl haberleşebilirim.
Not : Neden böyle birşey yapmak istiyorsunuz derseniz eğer ; bir laptop da lan adaptöründe sorun var herşey tamam bir türlü ip almıyor. Fakar Usb Lan adaptör denedim direkt olarak DHCP üzerinde boş olan vermek istediğim ip alıyor anlayamadım kısacası. 
Farklı bir şekilde donanıma "hello" demek istiyorum.

Gönderildi : 21/03/2014 17:41

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32965
Illustrious Member Yönetici

Merhaba,

Sorduğunuz sorunun cevabını bilmiyorum, ama öneri olarak sürücü güncellemeyi deneyin, eğer olmuyor ise kart ta bir bozukluk olabilir, servise gönderin derim.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 25/03/2014 00:17

(@ertanerbek)
Gönderiler: 4522
Famed Member

Laptop üzerindeki herhangi bir donanıma sürücü bağlantısıyla, aygıt yöneticisi arayüzü veya işletim sistemi üzerindeki herhangi bir arayüz kullanmadan nasıl haberleşebilirim.
Not : Neden böyle birşey yapmak istiyorsunuz derseniz eğer ; bir laptop da lan adaptöründe sorun var herşey tamam bir türlü ip almıyor. Fakar Usb Lan adaptör denedim direkt olarak DHCP üzerinde boş olan vermek istediğim ip alıyor anlayamadım kısacası. 
Farklı bir şekilde donanıma "hello" demek istiyorum.

Eskiden donanımlar com portlar üzerinden çalışıyorlardı bu durumda sürücü olmadan donanımla direk haberleşebiliyordunuz ama yeni cihazların hepsi sürücü ile çalışıyor sürücü üzerinden gitmekten başka çareniz yok ve muhtemelende sorununuz sürücü...

Gönderildi : 25/03/2014 01:40

Paylaş: