Forum

Hp thin client norm...
 
Bildirimler
Hepsini Temizle

Hp thin client normal pc gibi kullanılabilir mi?

Kadir torun
(@Kadirtorun)
Üye

Elimde Hp Thin Client T5570 WES09 model cihaz var. Evde boş boş duruyor, satsan satılmaz atsan atılmaz. Ne yapacağımı bilemedim. Bir kaç kez format atayım dedim fakat mavi ekran hatası veriyor. Amacım, bu cihazı gündelik işler için evde bilgisayar niyetine kullanabilmek.

Normal açınca Windows ortamında kullanıcı adı ve şifre bölümüne geliyor fakat şifresini bilmediğim için hiçbir işlem yapamıyorum. Cihaz yaklaşık 1.5 yıldır elimde boş boş duruyor. 

Bunu kullanmak için ne yapmam gerekiyor, sonuçta bu da bir anakart, işlemci, ram ve flash depolama aygıtı olan bir bilgisayar. Yardımlarınızı bekliyorum... 

Alıntı
Konu başlatıcı Gönderildi : 10/03/2014 03:36

Ferit OSOYDAN
(@feritosoydan)
Üye

Merhaba bahsettiğin cihazda bildiğim kadarı ile 1 GB ram ve 2 GB flash memory olması gerekiyor. Normal işletim sistemi kuramazsın, üzerinde windows embedded işletim sistemi gelir. Thin client kullanan bir firmanın işine yarayabilir yada elde tutup test amaçlı kullanabilirsin.

CevapAlıntı
Gönderildi : 11/03/2014 12:38

Kadir torun
(@Kadirtorun)
Üye

Özellikleri dediğiniz gibi. Fakat içinde sata hdd için soket var. 2.5'' hdd taktım, hdd'yi gördü fakat kurulum yaparken hep mavi ekran hatası verdi. Verdiğiniz bilgi için teşekkür ederim..

CevapAlıntı
Konu başlatıcı Gönderildi : 11/03/2014 14:08

DoganYildiz
(@DoganYildiz)
Üye

Cihazın böyle bir desteği var mı bilmiyorum.

Ancak Sata diskli bir cihaza windows kurarken sata driverlarının olmaması kurulum sırasında sıkıntı verebiliyor. Hatırlatmak istedim.

CevapAlıntı
Gönderildi : 11/03/2014 15:05

Kadir torun
(@Kadirtorun)
Üye

Bir de sata driver'lı işletim sistemi kurayım. Verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim..

CevapAlıntı
Konu başlatıcı Gönderildi : 17/03/2014 00:25

Paylaş: