Forum

hdmi kablosuyla g&#...

Bildirimler
Hepsini Temizle

hdmi kablosuyla görüntü aktarma problemi

6 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
6,800 Görüntüleme
(@MerveNalbant)
Gönderiler: 59
Estimable Member
Konu başlatıcı

Arkadaşlar merhaba,

Benim şöyle bir sıkıntım var.

Şimdi patronun laptopuna monitör aldım ve hdmi kablosuyla laptopun görüntüsünü monitöre aktardım. 1 hafta falan sorunsuz kullandı. Yalnız dün sanırım ayarlarıyla oynadı ve  şimdi kabloyu taktığımda laptopun ekranını küçülüyor, çözünürlük değişiyor ve de Mouse u ancak sağa kaydırdığımda diğer monitörde gözüküyor. Yani ekran çoğalt tan 2 ekrana geçti ve bunu düzeltemiyorum.

Laptopu başka monitöre takınca sıkıntı yok veya patronun monitörünü başka laptopa bağlayınca da sıkıntı yok ama patronun laptopunu ve monitörünü birbirine bağlayınca aynı sıkıntı oluyor. Görüntü tam olarak aktarılmıyor. Yani ekran ile laptop arasında bir sıkıntı oluştu ama bulamadım ne olduğunu.

Bunu nasıl çözebilirim. 

Gönderildi : 29/11/2013 13:19

(@ibrahimDOGAN)
Gönderiler: 261
Reputable Member

Merhaba,

Denetim Masası\Tüm Denetim Masası Öğeleri\Görüntü\Ekran Çözünürlüğü

Kısmından çözünürlük ayarlarını kontrol ettiniz mi. Her iki ekran ayarlarınızı buradan kontrol etmekte fayda var. 

Gönderildi : 29/11/2013 13:51

(@MerveNalbant)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Kontrol ettim.vBir sıkıntı yok.Yalnız hdmi kablosunu bağlayınca çözünürlük otomatik olarak değişiyor.

Gönderildi : 29/11/2013 14:04

(@UmutKARTOPU)
Gönderiler: 172
Estimable Member

Kontrol ettim.vBir sıkıntı yok.Yalnız hdmi kablosunu bağlayınca çözünürlük otomatik olarak değişiyor.

HDMI kablonuz takılıyken çözünürlüğü Laptop 'a göre ayarlar mısınız? 

Gönderildi : 29/11/2013 21:05

(@MerveNalbant)
Estimable Member
Konu başlatıcı

İsin ilginc tarafi laptobu hangi monitore takarsam takayim goruntu geliyor sadece bu monitorde sorun yasiyorum. Ayni sekilde sorun yasadigim monitoru baska bilgisayara takinca tikir tikir calisiyor.sadece bu ikisi arasinda boyle bir sikinti var. Bilgisayar veya monitor birbirini hafizasina almis olabilir mi?

Gönderildi : 29/11/2013 23:00

(@endercene)
Gönderiler: 7
Active Member

Laptop Fn tuşu ve "f1 f2 vs  "tuşlarından üstünde ekran tuşu olan basıyoruz.Laptop ekran kartı driverinde sıkıntı yoksa veya yardımcı tuş driverinde tam ise çalışacak ve çift ekrandan çıkartacaktır. Eğer Fn tuşu olmazsa Windows tuşu (üstünde logosu var 🙂   "P" tuşuna basıyoruz. daha sonra tek ekrana geçiyoruz.Eğer çift ekran kullanılacaksa ona geçiyoruz ama yardımcı tuş ve ekran kartı driverinde sorun olmamalı sıkıntı yaratır yoksa.

Çift ekrana geçince masaüstüne gelip ekran çözünürlüğü değin burada algıla deyip hangi ekranın hangi ayarda olduğunu görün numara verecektir.

Çözünürlük ayarlayabilirsiniz.

Kolay gelsin. 

Gönderildi : 02/12/2013 21:09

Paylaş: