Forum

Apple pc tamiri

Bildirimler
Hepsini Temizle

Apple pc tamiri

7 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
544 Görüntüleme
(@ismailkocer)
Gönderiler: 50
Trusted Member
Konu başlatıcı

merhaba arkadaşlar elimde apple pcler var bazen veri yedeklemek için içini açıp hdd e ulaşmam gerekiyor fakat bu pclerin kasası içerisinde ve ön cam sökülerek tamir ediliyor.bu teknik detaylarla alakalı bir döküman varmıdır elinizde ya da nasıl açabilirim şimdiden teşekkür ederşm kolay gelsin 

Gönderildi : 05/06/2013 12:53

(@ugurburma)
Gönderiler: 1973
Üye

Google da veya youtube aratmanız daha mantıklı olacaktır. En sağlıklısı servisine götürmek, disk yüzünden ekrana zarar verebilirsiniz.

http://www.youtube.com/watch?v=e42u0IPv30E

http://www.youtube.com/watch?v=_tNrfO-DqwA

Böyle pek çok video var youtube da. 

Gönderildi : 05/06/2013 13:43

(@EnderAKAR)
Gönderiler: 115
Estimable Member

Arkadaşın dediği gibi tamir edeceğin model apple pc leri youtube de aratabilirsin çok video var ancak çok dikkatli olman gerekiyor uzun süre hiç açılmadan kullanılan mac lerde açtığın zaman bazı parçalarda çatlama atma olabiliyor her zaman değil ama dikkatli olmanda fayda var. 

Gönderildi : 06/06/2013 16:51

(@ismailkocer)
Trusted Member
Konu başlatıcı

çok teşekkür ederim faydalı videolar var fakat ben biraz daha detayını önrenmek istiyorum çekip çıkartıyor ekranı ama kapatırken yapıştıyormu onu bulamadım ve o kullandıkları aparatın ismi hakkında bilginiz varmıdır

Gönderildi : 06/06/2013 20:17

(@ismailkocer)
Trusted Member
Konu başlatıcı

teşekkür ederim videolar faydalı ama tam çözemedim kapatılırken ekrana yapıştırıcı bişeyler sürülüyormu ve ekranı açmak için kullandıkları bir aparat var onun adı nedir acaba bilginiz varmı

Gönderildi : 06/06/2013 20:30

(@resulsoydas)
Gönderiler: 1623
Noble Member

O aletin benzerini camcılar kullanıyor. Vakumlu Cam Tutucu diye google hocaya sorun. Bulacaksınız.

Gönderildi : 07/06/2013 10:57

(@EnderAKAR)
Gönderiler: 115
Estimable Member

Cam tutucu özel bir alet kullanmadım hiç bir yada iki tane şu mutfakta örtü asmak için kullandıkları vantuzlar var onlardan kullandım hep 🙂  milyoncularda var 🙂

Ha bu arada "yapıştırıyor mu?" demişsin şimdi gördüm onlarda yapıştırıcı yok, neodyum mıknatısları var etrafında, güçlüce çekip mıknatıslardan ayırıyorsun sonra yavaşçada mıknatıslara tutturuyorsun

Gönderildi : 07/06/2013 14:26

Paylaş: