Forum

PCI-Express Etherne...

Bildirimler
Hepsini Temizle

PCI-Express Ethernet kartı Sorunu

5 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
2,804 Görüntüleme
(@halitkara)
Gönderiler: 86
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba üstadlar, ECS marka H61H2-M12 marka anakartım var. onboard ethernetini kullanıyorum. fakat 2.bir ethernetede ihtiyacım oldu.yeni aldığım pcı ex. ethernet kartımı boş olan slota taktığımda ekrana görüntü gelmiyor. etherneti çıkarttığımda görüntü geliyor.normal çalışıyor pc.

denediklerim,

-Anakartı kasadan çıkartıp boş bir yerde çalıştırdım.Statik elekt.olabilir ihtimali ile. olmadı.

- Ekran kartını çıkartım ( GT9800 model) etherneti taktığımda yine görüntü gelmedi.

Etherneti başka pcde denedim çalışıyor.

Ne öneriyorsunuz şu durumda ?  

Gönderildi : 24/01/2013 16:42

(@gokhancetin)
Gönderiler: 175
Estimable Member

Bios u kontrol edermisin. Gerekirse varsayılan ayarlara dönüp o şekilde denermisin?

Kolay gelsin

Gönderildi : 24/01/2013 17:05

(@halitkara)
Estimable Member
Konu başlatıcı

bios'u kontrol ettim, default ayarlarınada çektim ama ethernet kartını takınca ekrana görüntü gelmedi hocam. ?

Gönderildi : 24/01/2013 17:43

(@Anonim)
Gönderiler: 0

Anakart ve ethernet kartının PCI-Express yolu versiyonlarını biliyormusunuz ? Anakartın PCI-Express versiyonu ethernet kartı için uyumsuz olabilir. Biraz daha açıklarsam anakart (H61H2-M12) pci-express verisiyonu 3.0  ve elinizdeki ethernet kartı 2.0 yada 1.0 versiyonuna uyumlu ise bundan oturu çalışmıyor muhtelen. Bu arada bios update yapmayı deneyebilirsiniz eğer anakartınız için yeni bir versiyon bios çıkmış ise. 

Gönderildi : 24/01/2013 18:49

(@halitkara)
Estimable Member
Konu başlatıcı

emre hocam yaptığınız açıklama için çok teşekkür ederim.ethernet kartının 2.0 ve 3.0 uyumsuzluğu konusu üzerine  gigabitin ethernet kartını aldım.suan bir sorun yok.

iyi çalışmalar.

Gönderildi : 25/01/2013 12:49

Paylaş: