Forum

Gigabyte Board ve 3...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Gigabyte Board ve 32 GB Ram problem yaratıyor

3 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
791 Görüntüleme
(@MertSert)
Gönderiler: 474
Prominent Member
Konu başlatıcı

Herkese Merhaba ;

GA-Z77X-UD3H Gigabyte Board, GSKILL 32 GB Rami açamıyor. Dual Ram kullanıyorum 2x8 + 2x8 Her iki dual ramlarde birbirinin aynı özelliklerine sahip. 2x8'in üzerine 2x8 taktıdığımda PC açılmıyor, açılıyor gibi yapıyor 10 sn. sonra kendini kapatıyor. Tekrar açıyor tekrar kapatıyor.

3 tane takıyorum 3x8 yine olmuyor. BIOS ile alakalı olabilirmi. Update'mi yapmak gerekiyor.

Syg.

Gönderildi : 19/01/2013 19:38

(@MertSert)
Gönderiler: 474
Prominent Member
Konu başlatıcı

BIOS Update yapınca düzeldi.

32 Ram'i görüyor. Benim Anlamadığım konu ise Derecelendirme bölümünde, 16 GB iken 7.7 görünüyordu Bellek RAM ( Saniye başına bellek işlemi sayısı. ) 32 GB Ram oldu Derecelendirmeyi tekrar başlattım fakat puanlamanın yine 7.7'de kaldığını gördüm. Bu neden böyle olur acaba ;

Diğer Bileşenler ise ;

İşlemci : 7.7

Bellek Ram : 7.7

Grafikler : 7.9

Oyun Grafikleri : 7.9

Birincil Sabit Disk : 7.9

Syg.

Gönderildi : 19/01/2013 20:06

(@Anonim)
Gönderiler: 0

Çünki zaten yeterli miktarda Ram kart varken ++Ram yukselirse bilgisayar daha hızlı çalışmayacaktır. Windows' un sanıyorumki oradaki mantığı bu şekilde olduğu için bir artış olmuyor toplam puanda. Yada siz kullandığınız programlarda bir hızlanma gördünüz mü 16 GB dan 32 Gb a geçişte ? Muhtemelen gözle gorulur bir durum olamaz. Siz Ram'e yuklenen ve daha karışık algoritmalar kullanan yazılımlar ile bellek testi yapabilirsiniz.

Örneğin everest yazılımı ile BELLEK testi (RAM Benchmark) yapılabilir, bellegin OKUMA - YAZMA - KOPYALAMA hızlarını ve sn de ne kadar boyutta veri işleyebildiği gibi sonucları once 16 GB ile sonra 32 GB bellek ile deneyebilirsiniz. Bu windows un puanlama sisteminden daha ust duzey bir sonuc çıkartacaktır.

Gönderildi : 24/01/2013 19:01

Paylaş: