Forum

internet sayfaları ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

internet sayfaları ile ilgili

8 Yazılar
8 Üyeler
0 Likes
374 Görüntüleme
(@cizeneli)
Gönderiler: 1
New Member
Konu başlatıcı

benım bir sorunum varda burda açmak doğrumu bilemedim yardımcı olursanız sevinirim bilgisayarımı yenı aldım 

google chrome kullanıyorum benım sıkıntım  internet sayfaları ya yavaş  açılıyor yada hiç açılmıyor bekliyor boş sayfa doping kullanıyorum müşteri hizmetlerini aradım splinterı cıkartıp sadece modeme takın dedi onuda yaptım internet hızı 3,5- 4 ten aşağıya düşmüyor ama nafile virüs taraması da yaptırdım kaskpersky kullanıyorum gazetelere girerken dahi yavas giriyor bir basmada değil 2-3 basmada giriyor yani anlıyacağınız internet hızım iyi ama internet sayfaları yavas yada hiç açılmıyor bu konuda yardımcı olursanız sevinirim 

Gönderildi : 18/10/2010 05:03

(@OmerKARADENIZ)
Gönderiler: 1560
Noble Member

Merhaba,

Modeme başka bir bilgisayar yada laptop takmaayı deneyip birde onunla internete girin. Eğer aynı ise sizin bilgisayarınızdan değildir. En kolay deneme yolu bu olur.

Gönderildi : 18/10/2010 11:35

(@mesutsariyar)
Gönderiler: 2515
Co-Founder

Browser üzerindeki eklentilerden (add-ons) kaynaklanabilir, bunları teker teker disable edip deneyebilirsiniz.

Gönderildi : 18/10/2010 11:54

(@ozkangunuc)
Gönderiler: 25
Eminent Member

Merhaba,

İnternet hızınızın 3,5 - 4 Mbit'den aşağıya düşmediğini söylemiştiniz. Mesut Sarıyer arkadaşımızın dediği gibi sorun browser'dan kaynaklanıyor. Google Crome ve Google'ın diğer add-on'larını ve toolbar'larını kaldırıp internet hızını İnternet explorer üzerinden bir test ederseniz daha sağlıklı sonuç alabilirsiniz.

Geri bildiriminizi bekliyoruz...

Gönderildi : 05/11/2010 14:50

(@umitgezzer)
Gönderiler: 24
Eminent Member

İnternet tarayıcıda siteler arasında gezinirken karşılaşılan yavaşlamaların ve sorunların en büyük sebeplerinden biri DNS yani Domain Name Server’lardır.
Bunları iyileriyle değiştirmek pek çok kullanıcının sorunlarını kökten çözer

Gönderildi : 01/12/2010 20:44

(@ertanerbek)
Gönderiler: 4522
Famed Member

benım bir sorunum varda burda açmak doğrumu bilemedim yardımcı olursanız sevinirim bilgisayarımı yenı aldım 

google chrome kullanıyorum benım sıkıntım  internet sayfaları ya yavaş  açılıyor yada hiç açılmıyor bekliyor boş sayfa doping kullanıyorum müşteri hizmetlerini aradım splinterı cıkartıp sadece modeme takın dedi onuda yaptım internet hızı 3,5- 4 ten aşağıya düşmüyor ama nafile virüs taraması da yaptırdım kaskpersky kullanıyorum gazetelere girerken dahi yavas giriyor bir basmada değil 2-3 basmada giriyor yani anlıyacağınız internet hızım iyi ama internet sayfaları yavas yada hiç açılmıyor bu konuda yardımcı olursanız sevinirim 

Sorun sadece WEB sayfalarının açılmasında ise ve downloadlarda sorun yaşamıyorsanız DNS lerinizi 8.8.8.8 ve 8.8.4.4 gibi hızlı ve sorunsuz DNS ler ile değiştirin. Ayrıca modeminizin kendi aDSL bağlantısı için aldığı DNS ler için size DNS Proxy lik yapmadığından emin olun.

Gönderildi : 02/12/2010 04:09

(@AhmetRende)
Gönderiler: 138
Estimable Member

bencede sorun dnslerde..

Hocam youtube açmak için dnsleri değiştirmiş miydin? 🙂

Bir Çok tanıdığım dnsleri değiştirdiklerini unutarak sayfalar niye açilmiyor diye hayıflanıyordu.

Proxy ayarları felanda olmamalı.

Gönderildi : 02/12/2010 11:40

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

Farklı browserlar ile sorun yaşanmaya devam ediyormu?

Gönderildi : 07/12/2010 02:03

Paylaş: