Forum

IBM Netvista Aç...

Bildirimler
Hepsini Temizle

IBM Netvista Açılma sorunu

4 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
684 Görüntüleme
(@ozkangunuc)
Gönderiler: 25
Eminent Member
Konu başlatıcı

Arkadaşlar merhaba,

Elimde IBM marka Netvista MT-M 8309-72G modeli yatay kasa (Siyah) bir desktop PC var. PC, her pc olduğu gibi sürekli elektrikte takılı. Akşam iş yerinden çıkarken kapatıyorum. Bir sıkıntı yok. Sabah geldiğimde, PC'nin power düğmesine bastığımda PC, IBM'lerin standart power self test'ini yaparken o aşamayı geçemiyor ve PC açılmıyor. Kasayı elektrikten ayırıp 5 - 10 dakika bekleyip tekrar elektriğe bağladıktan sonra, hiçbir sorun yokmuş gibi normal açılıyor.

Kasa yaklaşık 4 senelik. Bugune kadar böyle bir sorunu olmadı. Açılış sırasında da herhangi bi bios ses uyarısı almıyorum. PC açıldıktan sonra hiçbir sorun çıkarmadan gayet güzel bir performansta çalışıyor.

PC'nin bu problemini araştırıp çözmek için, Power Suplly'ini değiştirdim. Ram'ini değiştirdim. Cpu'yu değiştirdim. Açılışı engelleyecek fan sitemlerini devre dışı bıraktım yada değiştirdim fakat sonuç değişmedi.

Böyle bir sorunla ilk defa karşılaşıyorum. Sizce sorun nedir ve/veya bu sorunu nasıl çözebilirim. Çözüm için önerilerinize ihtiyacım var. Şimdiden teşekkür ederim.

Gönderildi : 07/06/2010 14:46

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Merhaba,

Ibmler açlışta her şeyi kontrol ediyor ve uayarı veriyor.Bu özelliği biostan devre dışı bırakarak deneyebilirsiniz.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 07/06/2010 15:52

(@ozkangunuc)
Gönderiler: 25
Eminent Member
Konu başlatıcı

Rıza Bey,

İlginiz için teşekkür ederim. Pc bu sorunu sadece sabah ilk açılısında yapıyor. O yüzden yarın sabah önerinizi yapıcam. Fakat kalıcı çözüm için başka bir öneriniz varmıdır?

Gönderildi : 07/06/2010 17:37

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Merhaba ibm power supplly ler özel üretim farklı bir power supply ile dışarıdan takıp deneyebilirsiniz.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 07/06/2010 17:55

Paylaş: