Forum

Birden fazla bilgis...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Birden fazla bilgisayara aynı anda işletim sistemi kurmak

5 Yazılar
5 Üyeler
0 Likes
2,528 Görüntüleme
(@akif200726)
Gönderiler: 14
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhaba arkadaşlar,

ismim mehmet akif...ben bir iş yerinde bilgi işlemde çalışıyorum.bir gün 20 tane bilgisayara birden sistem kurmaya çalıştım ve tabiri caizse öldüm 🙂 şimdi size sormak istediğim bir anda birkaç bilgisayara aynı anda nasıl sistem kurabilirim veya format sonrası programları nasıl aynı anda yükleyebilirim? açıklama yaparken biraz detaylı anlatırsanız veya bunu yapabileceğim bi program varsa bana önerirseniz sevinirim..kolay gelsin.

Gönderildi : 01/06/2010 15:13

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

Merhaba,

Bir network de aynı anda birden fazla pc ye işletim sistemi kurulumu yapabilmeniz için Microsoft'un RIS özelliğini kullanabilirsiniz. Bununla ilgili makale için ;

http://support.microsoft.com/kb/325862

Kurulumu yapılan pc lere aynı anda program kurulumu yapabilmeniz için Group Policy den yararlanabilirsiniz. Bunun için ;

http://www.cozumpark.com/forums/thread/165708.aspx

Kolay Gelsin

Gönderildi : 01/06/2010 15:21

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Merhaba ortamınız hakkında bilgi verebilirmisiniz?Server işletim sistemleri client işletim sistemleri konusunda.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 01/06/2010 15:21

ibrahim yildiz
(@ibrahimyildiz)
Gönderiler: 4317
Co-Helper

Bu maksat için en ideal ve basit yöntem imaj gönderimidir. Server-client bazlı sistem image'larınızı ayarlarsınız ve network üzerinden clientlara gönderirsiniz. Bunun için Ghost enterprise ve Acronis Server kullanılabilir. Bunlar kullanımı basittir makaleler var araştırabilirsiniz. Bunun dışında teklif yazılım yüklemeleri arkadaşların dediği şekilde AD üzerinden dağıtım ile, batch file yazılım ile veya uzak erişim ile tek noktadan yüklenmesiyle yapılabilir.

'balık vermez, nasıl tutulabildiğine yönlendirir'
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız. Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz. Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 01/06/2010 21:36

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

Merhaba,

Kurulum için acronis universal imajlardan , RIS  ve Windows Deployment Server'dan yararlanabilirsiniz. Portalımızda makaleler mevcuttur. İnceleyebilirsiniz. Sorun durumunda buradan paylaşabilirsiniz.

Keyifli çalışmalar.

Gönderildi : 04/06/2010 20:56

Paylaş: