Forum

Bilgisayarımın bira...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Bilgisayarımın biraz geç açılmasını istiyorum

16 Yazılar
9 Üyeler
0 Likes
465 Görüntüleme
(@Registry)
Gönderiler: 18
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhaba arkadaşlar kolay gelsin.Ben bilgisayarımın biraz geç açılmasını istiyorum. Yani şöyle bilgisayar açıcam normal masaüstüne gelmeden önce hoşgeldiniz yazısından sonra şifre soruyor bilgisayarım da. Şifreyi girdiğimde bilgisayarımın biraz geç açılmasını istiyorum.Yapılabilecek birşey mi ? Yardımcı olursanız sevinirim,teşekkürler.

Gönderildi : 24/05/2010 20:07

(@der_per)
Gönderiler: 17
Eminent Member

bilgisayara virus bulaştır

ilk defa boyle bişi duydum 🙂

Gönderildi : 24/05/2010 20:18

(@muratcan-2)
Gönderiler: 2192
Üye

Merhaba,

Neden böyle birşey istiyorsunuz?

İyi çalışmalar.

Gönderildi : 24/05/2010 20:20

(@Registry)
Eminent Member
Konu başlatıcı

biliyorum biraz abes 😀 kardeşim yüzünden istiyorum. Böyle birşey mümkün mü ?

Gönderildi : 24/05/2010 20:40

(@muratcan-2)
Üye

Merhaba,

Tam olarak ne istediğiniz anlamadım. Geç açılmasını istemenizin nedeni nedir tam olarak ne olmasını istiyorsunuz?

İyi çalışmalar.

Gönderildi : 24/05/2010 20:42

(@Registry)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Şimdi bilgisayarımda açılırken açılış şifresi istiyor.Şifreyi girdiğimde masaüstü ekranı geliyor. Ama ben masaüstü ekranının biraz daha geç gelmesini istiyorum.Çünkü bilgisayar açılırken birşeylerle meşgul oluyorum.Pat diye açılınca gelen herkes bilgisayarıma oturuyor.Anlatabiliyor muyum ? Tesekkürler.

Gönderildi : 24/05/2010 20:48

(@muratcan-2)
Üye

Peki şifrenizi siz bilgisayara oturunca girseniz daha iyi olmaz mı? Sürekli yavaş olması sonra size sıkıntı yaşatabilir.

Gönderildi : 24/05/2010 20:49

(@Registry)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Sorun olmaz Murat bey,böyle birşey varsa paylaşırsanız sevinirim.

Gönderildi : 24/05/2010 20:55

(@mesutsariyar)
Gönderiler: 2515
Co-Founder

Merhaba,

Denermisiniz?

You can set the boot time in windows XP as your wish if you are install two operating systems on same computer, for example window 2000 with windows XP or more than two. Yow can do this with editing Boot.ini file. Here you can also set the sequence for operating system which operating system boot first.
First Right Click on My Computer option and then select its Properties. In next dialog box open Advanced tab button. Under Startup and Recovery, click on the Settings button. Use the spin box “Time to display list of operating systems” to set the number of seconds you want the system to wait before automatically starting the default operating system. Here you will set time in seconds and its range start from 0 and ends with 999 seconds.

After set the time, then click OK option to close the dialog box to save your change. The next time you restart, the new time will take effect.

kaynak http://krashok1990.wordpress.com/2008/03/02/how-to-change-the-boot-time-in-window-xp/

Gönderildi : 24/05/2010 22:51

(@Registry)
Eminent Member
Konu başlatıcı

İngilizcenin gözü kör olsun :)) Çok teşekkür ederim sayın SARIYAR. Deneyeceğim.

Gönderildi : 25/05/2010 00:22

(@VeyselUYAR)
Gönderiler: 233
Reputable Member

Antivirus programı olarak Kaspersky Anti-virus yüklemen çözüm getirebilir

Gönderildi : 25/05/2010 15:33

(@mehmetoz)
Gönderiler: 41
Eminent Member

başlangıç kısmına atacağın nekadar proğram varsa at =)  sonra kullanırkende kasar ama =)

Garip bi istek

Gönderildi : 25/05/2010 18:15

(@mehmetoz)
Gönderiler: 41
Eminent Member

Bir önerim daha olacak =) Ekstra her hangi bir yazılım kullanmadan Windows'unuzun menülerini kullanarak tüm masaüstü ikonlarınızı yok edebilirsiniz.

Masaüstünüzü temizlemek için aşağıdaki 2 adımı izlemeniz yeterli.

- Masaüstünüzdeki boş bir alanda farenizin sağ butonuna tıklayın.

- Açılan menüde Simgeleri Yerleştir > Masaüstü Simgelerini Göster seçeneğini kaldırın.

İşte bu kadar...

- Getirmek için ise birkez daha aynı işlemi yapıp masa üstünü göster seçiniz..

Gönderildi : 25/05/2010 18:19

(@GokceKURT)
Gönderiler: 35
Eminent Member

Mesut hocanın yöntemi aslında işe yarar. Ancak Makineye oturacak birisi herhangi bir tuşa basıp, sayacı sıfırlayabilir ve sistemi normal hızında açabilir. 

"Startup Delayer" programını indirip, Explorer.exe için bir startup delay koyabilirsiniz.

Ya da, Fragger programıyla bilgisayarınızın genel performansına etki etse de, başlangıca koyacağınız programların exelerini, 300 ayrı parçaya Fragment edebilir,  başlangıcı epey yavaş hale getirebilirsiniz.  http://www.passmark.com/products/fragger.htm

Fragger programının asıl amacı, Defrag programlarının performanslarını test etmek için, seçtiğiniz dosyaları parçalamak. ama bu tip hinlikler için de kullanılabilir 🙂 

Gönderildi : 26/05/2010 00:06

(@anonim)
Gönderiler: 1779
Famed Member

donanım bilgin varsa kasanın yan tarafını aç ( işlemcin intel ise dene bunu tabikide ) işlemci fanının iki ayağını gevşet ilk başlangıçta bilgisayar normal çalışacaktır şifreyi girince işlem gücü arttğı için sıcaklık derecesi artıp bilgisayar kilitlecektir.Bilgisayarı sen kullanacagın zaman işlemcı fanı ayaklarını normale çevirirsin.

Gönderildi : 27/05/2010 19:00

(@EnderAKAR)
Gönderiler: 115
Estimable Member

donanım bilgin varsa kasanın yan tarafını aç ( işlemcin intel ise dene bunu tabikide ) işlemci fanının iki ayağını gevşet ilk başlangıçta bilgisayar normal çalışacaktır şifreyi girince işlem gücü arttğı için sıcaklık derecesi artıp bilgisayar kilitlecektir.Bilgisayarı sen kullanacagın zaman işlemcı fanı ayaklarını normale çevirirsin.

Bu dediğinize eminmisiniz ? işlemcinin aşırı ısınması ömrü için pek hayırlı olmayacaktır. 

Gönderildi : 28/05/2010 12:35

Paylaş: