Forum

Video switch tavsiy...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Video switch tavsiye

5 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
405 Görüntüleme
(@selimtanrikulu)
Gönderiler: 287
Reputable Member
Konu başlatıcı

Merhabalar,

Toplantı odasında; projeksiyon, masaüstü pc ve gelen misafirlerin dizüstü bilgisayarlarını kullanması için masada vga çıkış var. Mevcut kullandığım cihaz digitus ama memnun değilim ve değiştirmek istiyorum.

Kullanan arkadaşlardan önerilerini bekliyorum.

Teşekkürler,

Gönderildi : 10/02/2010 17:03

(@gunaykarakas)
Gönderiler: 45
Trusted Member

Merhabalar

Toplantı odaları için Wireless Video Access Pointler ( Projector Server ) mevcut, Projection kablosunu bu cihazın vga çıkışına bağlıyorsunuz.

Wireless Access Point, notebook ile eşleştirme yapıyorsunuz. Client yazılımını yüklüyorsunuz.

Projeksiyonun ekrana yansıyan görüntüsünde bir numara çıkıyor.

Çıkan numarayı notebook a yüklemiş olduğunuz client ta girdiğinizde görüntü projeksiyona yansıyor. Her vga bağlantısında ayrı no üretiyor.

Önerim : Edimax WP-S1000
Wireless 802.11b/g Projector Server

Daha önceki tecrübelerim de kablo ile uğraşmıştım. Her zaman problem çıkıyordu. Bu şekilde hiç sorun kalmadı. Her toplantıda yardım için ararlardı. Şimdi herkes kendi işini hallediyor.

İyi Çalışmalar.

Gönderildi : 10/02/2010 18:06

(@selimtanrikulu)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Kullandığım toshiba marka projeksiyonda da wireless özellik mevcut onu da denedim ama misafirler için yazılım yüklemek biraz problem oluyor.

Şirket personeli sabit pc üzerinden oturum açıp kullanıyorlar. Video switch'de otomatik olarak hangi cihaz bağlı ise onun görüntüsünü yansıtıyor, fakat renkler kötü gözüküyor diye yenisini alıcam ama kaliteli bir ürün arıyorum.

Teşekkürler,

Gönderildi : 10/02/2010 18:19

(@gunaykarakas)
Gönderiler: 45
Trusted Member

KVM swicth lerde değil de genel de kablolarda mesafeden yada zedelenmeden dolayı sorunlar olur. ve tabiki kablonun kalitesi de önemli,

Sargılı ve ekranlanmış olmasıda kalite de etkili , Bu gibi sorunlarıda dikkate almalısınız.

Aşağı yukarı bütün KVM switchler aynıdır. Ben Aten kullandım ve bir sorun yaşamadım.

İlginizi çekerse modellere  bir bakın derim.

Gönderildi : 10/02/2010 19:20

(@selimtanrikulu)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Projeksiyonu direk bilgisayara bağladığımda problem yok, araya switch girince renkler garipleşiyor. cihazı servise gönderdim, bakalım ne diyecekler. genelde yöneticiler kullandığı için hassas olmakta fayda var [:D]

Bahsettiğiniz ürünü inceliyeceğim.

Teşekkürler,

Gönderildi : 10/02/2010 20:32

Paylaş: