Forum

Pda Kıyaslama

Bildirimler
Hepsini Temizle

Pda Kıyaslama

4 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
422 Görüntüleme
(@BulentBaloglu)
Gönderiler: 233
Reputable Member
Konu başlatıcı

Merhabalar, Kendime bir pda almayı düşünüyorum. Aşağıdaki linklerde tercih ettiğim ürünler var. Ama hangisi olacağı noktasında karar kılamadım.Birisi symbian işletim sistemi diğeri ise windows mobile 6.1. En çok kullandığım özellikleri mail takibi ve not defteri. sizce hangisi?

http://www.hepsiburada.com/nokia-e72-4-gb-hafiza-karti-sinirsiz-ovi-maps-hediye-/productDetails.aspx?categoryid=371946&productid=telcepnoke72

http://www.hepsiburada.com/samsung-b7320-omnia-pro-2-gb-hafiza-karti-route-66-navigasyon-hediye-/productDetails.aspx?categoryid=371946&productid=telcepsamb7320o

Gönderildi : 04/02/2010 12:28

(@yasarkiyak)
Gönderiler: 507
Honorable Member

Windows Mobile İşletim sistemi olması yararınıza olacaktır diye düşünüyorum. İleride ekstra kurulumlar yapabilirsiniz.

Gönderildi : 04/02/2010 12:41

(@BulentBaloglu)
Gönderiler: 233
Reputable Member
Konu başlatıcı

Windows Mobile İşletim sistemi olması yararınıza olacaktır diye düşünüyorum. İleride ekstra kurulumlar yapabilirsiniz.

Windows mobile 6.0 yuklu bir smartphoneum var. Hızından dolayı aşırı şikayetim mevcut. Acaba tüm windows mobile ailesi pdalarda ve smartphonelarda yavaşmıdır. Birde nokianın 16 gb arttırabilir hafıza kartı desteği mevcut. Sizce bu + mıdır.

Gönderildi : 04/02/2010 12:47

(@yasarkiyak)
Gönderiler: 507
Honorable Member

Windows mobile 6.0 yuklu bir smartphoneum var. Hızından dolayı aşırı şikayetim mevcut. Acaba tüm windows mobile ailesi pdalarda ve smartphonelarda yavaşmıdır. Birde nokianın 16 gb arttırabilir hafıza kartı desteği mevcut. Sizce bu + mıdır.

Kesinlikle nokia 16 gb hafızası artıdır hocam ama sizin ne kadar hafızaya ihtiyacınız olacağı da tabiki burada önemli. Benim windows mobile dememin sebebi kolaylıkla ekstra yazılımlar bulabilmeniz ve hatta sizinde kenidinize has yazılımlar geliştirebilmeniz nedeniyledir. Ben nokia kullanıyorum ve üründe çoğu ihtiyaçlarımda yazılımsal olarak sıkıntı çekiyorum hatta nokia nın desteklediği bir office programı bile yok şuan trial kullanıyorum ve yakında bitecek. Yani anlatmak istediğim 3. party lere mahkumsunuz ve bunlarda kısıtlı ancak wmobile de daha çok seçenek var.

Ürün konusunda net birşey diyemeyeceğim ancak özelliklerine göre gayet güzel duruyor. 

Hız konusunda ise ben endüstriyel olarak kullandım motorola bir üründe ve hızı gayet güzeldi.

Ama yok baştada bahsettiğiniz gibi sadece mail derseniz ben blackberry bold tavsiye ederim.

Gönderildi : 04/02/2010 14:40

Paylaş: