Forum

Sony VGN-FZ11S

Bildirimler
Hepsini Temizle

Sony VGN-FZ11S

8 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
409 Görüntüleme
(@mustafadogan)
Gönderiler: 290
Reputable Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

sony vgn-fz11s laptop a işletim sistemi yükleyemiyorum. bios dan baktığım zaman HDD yi görebiliyorum ancak setup da kurulum esnasında yüklenebilecek hdd bulamadığını belirten bir hata mesajı alıyorum. bu modellerde SATA ların ilk kullanılmaya başladığında disket ile hdd tanımı yapılıyordu böyle birşey mi yapmam gerekiyor? ( elimde laptop için floopy yok. ) sizce sorun ne olabilir? bios u çok kısıtlı sadece başlangıç sıralamasını değiştirebiliyorum.

Gönderildi : 15/12/2009 20:24

(@yasarkiyak)
Gönderiler: 507
Honorable Member

Hangi işletim sistemini kurmaya çalışıyorsunuz?

Bende de sony var, biraz uğraştırmıştı ama xp kurmuştum, sonra driverlar da hep sorun yaşadım, geri kaldırdım (vista olarak gelmişti ürün). Şuan 7 kullanıyorum, onun için de başlangıca gerek yok. Eğer XP düşünüyorsan muhtemelen sorun yaşarsınız.

Gönderildi : 15/12/2009 20:47

(@mustafadogan)
Reputable Member
Konu başlatıcı

hem xp hemde vista denedim. her ikisinde de setup da yüklenebilecek hdd olmadığını söylüyor. win7 denemedim.

Gönderildi : 16/12/2009 11:16

(@ugurdasdemir)
Gönderiler: 1824
Noble Member

Merhabalar;

ftp://ftp.vaio-link.com/pub/Manuals/Recovery/2007Q2_R_4.pdf       cihazın kurulum ile ilgili bu dökümanı okuyunuz.

Yaşamış olduğunuz problem muhtemelen      Raid' kontrolü ile  alakalı bir durum

Kullanmış olduğunuz cd veya dvd'lerde sata-raid sürücünün olup olmadığını kontol ediniz.

Win 7 'ye yükseltme tarafında ise ;

Burdan destek alınız.

Kolay Gelsin

Gönderildi : 16/12/2009 16:23

(@mustafadogan)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Nlite programı ile intel sata driverlı xp cd si oluşturdum. ancak bu şekilde hdd ye ulaşabildim. win7 ve vista da hiçbir şekilde göremedim. xp kurulum işlemim bitti ve üzerine vista kurmaya çalışıyorum. yükleme halen devam ediyor. işlem bitince buraya yeniden yazacağım.

Gönderildi : 16/12/2009 17:06

(@mustafadogan)
Reputable Member
Konu başlatıcı

yükleme tamamlandı ve bir sorunla karşılaşmadım. ayrıca aşağıdaki linkten driverları da indirilebilir.

http://support.vaio.sony.eu/computing/vaio/downloads/updates/index.aspx?l=tr_TR&m=VGN-FZ11S

Gönderildi : 16/12/2009 18:26

(@yasarkiyak)
Gönderiler: 507
Honorable Member

Merhaba

Xp de Vista da çalıştı yalnış anlamadıysam. Verdiğin linkte Vista driverları mevcut, xp driverları yokmuydu aceba, xp de bir sorun çıktı mı?

Bilgi rica.

Gönderildi : 16/12/2009 18:45

(@mustafadogan)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Xp de bir sorun çıkmadı. ama normal xp cd ile kurmadım. dediğim gibi xp cd sine intel sata driver ını entegre ettikten sonra kurabildim. vista veya win7 ye entegre yapamadığım için önce xp kurdum. xp çalışırkende direk vista cd si takarak onu yükledim çünkü laptop da vista home premium lisansı vardı. yani şaun xp çalışmıyor laptop da onu sadece vista kurabilmek için yükledim.

Gönderildi : 17/12/2009 13:18

Paylaş: