Forum

Dell Laptop Ekran P...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Dell Laptop Ekran Problemi

4 Yazılar
4 Üyeler
0 Reactions
562 Görüntüleme
(@erhankarahan)
Gönderiler: 131
Estimable Member
Konu başlatıcı

Herkese Merhabalar;

Elimde yaklaşık 4 senedir kullandığım dell Latitude d600 model bi laptor var.Performansından gayet memnundum.Yalnız dün açtığımda ekran kısa bi süre geldi gitti ve daha sonra tamamen gitti.Laptobu açıp kapadığımda ekran geliyor.Ama 5 10 dakika sonra tekrar gidiyor.Ama ekranın arka planda      görüntü biraz farkediliyor.Acaba bu sorun neden kaynaklanabilir.

Acaba ekranın ömrümü doldu.Ekranda bi sorun olsa hiç açılmaz diye  tahmin ediyorum.Ömürleri 20000 ila 30000 saat arasında değişiyormuş.

Şimdiden yardımlarınız için Teşekkürler...

Gönderildi : 21/09/2009 18:20

(@EyupHAMAMCI)
Gönderiler: 154
Estimable Member

Merhaba lcd ekranıznızn florans lambasında veya inverter boradında problem olabilir.Arka planda  goruntu farkediliyorsa lcdnizin florans lambası problemlidir.İyi calışmlar

Gönderildi : 21/09/2009 22:21

(@ErenSARISALTIK)
Gönderiler: 890
Noble Member

Merhaba,

Eyüp beyin dediği gibi,inverter arızası olabilir ama bir notebook servisine götürerek net bir cevap alabilirsin.Notebook ayıklamaktan anlamıyorsanız kesinlikle teknik servis desteği alın.Belkide çok farklı bir problemde çıkabilir.Ör: ekran kartı gibi..

Kolay Gelsin,

Gönderildi : 22/09/2009 02:34

(@tayfundeger)
Gönderiler: 1936
VMware Guru

Herkese Merhabalar;

Elimde yaklaşık 4 senedir kullandığım dell Latitude d600 model bi laptor var.Performansından gayet memnundum.Yalnız dün açtığımda ekran kısa bi süre geldi gitti ve daha sonra tamamen gitti.Laptobu açıp kapadığımda ekran geliyor.Ama 5 10 dakika sonra tekrar gidiyor.Ama ekranın arka planda      görüntü biraz farkediliyor.Acaba bu sorun neden kaynaklanabilir.

Acaba ekranın ömrümü doldu.Ekranda bi sorun olsa hiç açılmaz diye  tahmin ediyorum.Ömürleri 20000 ila 30000 saat arasında değişiyormuş.

Şimdiden yardımlarınız için Teşekkürler...

Merhaba;

Benzer bir problem ile bende karşılaşmıştım.Sağ veya sol menteşedeki kablolarda sıkıntı olabilir temassızlık olabilir.Bulunduğunuz il'deki yetkili servise götürürseniz sorunu daha detaylı öğrenebilirsiniz.

Tayfun DEĞER
Cisco Champions, vExpert, VCP4/5/6, VCP5-DT, VCP-Cloud
https://www.tayfundeger.com
Mail: [email protected]

Gönderildi : 23/09/2009 04:25

Paylaş: