Forum

beyaz macbook a for...

Bildirimler
Hepsini Temizle

beyaz macbook a format atmak

4 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
459 Görüntüleme
(@kazimates)
Gönderiler: 667
Noble Member
Konu başlatıcı

merhabalar bir bilgisayarcı arkadaşım ingiltereden 2nci el bir macbook alıp getirdi ve daha önce ben denemedim diye bana verdi bunun işletim sistemi geldiğinde açılmıyordu ve içerisinde ne var ne yok tam olarak bilemiyorum. tam olarak bildiklerim macbook beyaz intel core2 duo işlemciye sahip bir sistem ve buna kurmak için internetten ingilizce mac os x leopard 10.5.6 download edip dvd ye kaydettim ama kurulumdan sonra cihaz kurulum bitti diyor ve restart sonrasında yine kurulum ekranında yaptıkları karşıma geliyor. kurulum sonrasında laptop açılırken eject düğmesini basılı tutarsam o zamanda açılır gibi yapıp linux benzeri yazılar ekrana geliyor ve restart ediyor. acaba kurulumda ne hata yapmış olabilirim deneyimi olan arkadaşlar bilgi verebilirlerse çok memnun olurum. -x ile safe modda cihaz sorunsuz açılıyor. ama safe mod seçmezsem kesinlikle restart harici bir şey yapamıyor.

Gönderildi : 17/09/2009 00:22

(@OmerKARADENIZ)
Gönderiler: 1560
Noble Member

Merhaba

Safe modda Ekran kartını kontrol ettiniz mi ? Driver vs. doğru tanımlanmış mı ?  Ayrıca link deki gibi bir disk repair yapmanızı önerebilrim.

Gönderildi : 18/09/2009 11:48

(@kazimates)
Gönderiler: 667
Noble Member
Konu başlatıcı

mesajınız için teşekkür ederim. bu arada benim yüklemeye çalıştığım mac os x leopard 10.5.0 veryiyonuydu ve intel chipsetli byeaz macbook da uyumsuz olduğunu apple amerikadan öğrendim. tekrar mac os x leopard 10.6.0 veryiyonunu kurunca hiçbir hata almadan bilgisayar baştan kuruldu. şu anda 10.6.0 versiyonu ile herşey normal gözüküyor.

Gönderildi : 25/09/2009 17:17

(@doganbayraktar)
Gönderiler: 1392
Noble Member

Geri bildirim için teşekkürler.

Gerçekten merakla takip ettiğim bir posttu 🙂

Gönderildi : 25/09/2009 19:28

Paylaş: