Forum

Laptop ta Hata mes...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Laptop ta Hata mesajı

21 Yazılar
5 Üyeler
0 Likes
1,031 Görüntüleme
(@mertdomruk)
Gönderiler: 133
Estimable Member
Konu başlatıcı

SMART Failure Predicted on harrdisk 2

Immediately back up your data and replace your harrdisk drive .A failure may be imminent

Benım siemens mara laptop ta bötle bir hata veriyor.Ama diskimi baska makinada denedim calısıyor.Ama laptopa taktıgım zaman disk bu mesajı veriyor.Sorun ne olabilir.

Gönderildi : 12/08/2009 21:42

(@SeckinTOKMAK)
Gönderiler: 55
Trusted Member

HDD sorun olduğunu belirtiyor ve en kısa zamanda değiştirmenizi istiyor,bios ayarlarında smart hdd durum kontrolcüsünü devre dışı bırakırsanız bu uyarıyı almazsınız,diğer pc de bu ayar disable olduğu için uyarı vermiyo olabilir

İyi çalışmalar

Gönderildi : 12/08/2009 21:51

(@mertdomruk)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba Seckin Bey  biosta diski göruyor.Smart ayarına da  bakıcam.Ben 32 it xp kurmak istedim makinaya.Şöyle bir mesaj verdi:

Setup did not find any harrdisk drives installed in your computer.
Make sure any harrdisk and that any disk related hardware configuratıon is correct.This may involve running a manufacturer-suplied diagnostic or setup program

Setup cannot continue.To quit setup,press F3.

Anladıgım kadarıyla disk surucelerini yuklemek gereküyor heralde.F6 ya basıp yukleme yapmak lazım ama ben hardisk driverlerını kendi sitesinde bulabilirmiyim birde disket surucu yok.Laptop xp cd si takılı olcak USB ye atsam disk driverlerını  olurmu?

Gönderildi : 12/08/2009 22:06

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

Merhaba,

Usb floppy disk ile driverları yükleyebilirsiniz. Eğer böyle bir şansınız yoksa nlite vb. programlarla sata disk driverlarını xp cdsi içine gömebilirsiniz.Bu şekilde oluşturduğunuz işletim sistemi cdsi ile kurulumu çok rahat bir şekilde yapabilirsiniz.

Keyifli çalışmalar.

Gönderildi : 12/08/2009 22:13

(@mertdomruk)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba Ugur şimdi cıkan mesajlardan anladıgımız donanımsal bir sorun yok sadece disk driverlerını yuklersek calısması lazım.Ayrıca Bıos ta hardikski göruyor.Kapasitesine kadar görebiliyorum.Tesekkürler sagolun.

Gönderildi : 12/08/2009 22:22

(@tayfundeger)
Gönderiler: 1935
VMware Guru

Merhaba;

Smart hatası genellikle hdd ölmeden önce verilen
uyarılardır.Yani hdd birsüre sonra calısmamaya baslıyacaktır.Başka bir
laptop'a nasıl taktınız?harici sürücü olarakmı yoksa dahili olarakmı?

Makinanızın ve harddisk'in marka ve modelini ogrenebilirmiyim?

Tayfun DEĞER
Cisco Champions, vExpert, VCP4/5/6, VCP5-DT, VCP-Cloud
https://www.tayfundeger.com
Mail: [email protected]

Gönderildi : 13/08/2009 02:49

(@mertdomruk)
Estimable Member
Konu başlatıcı

siemens amilo pi 1505 marka ve model bu.

Gönderildi : 13/08/2009 14:04

(@mertdomruk)
Estimable Member
Konu başlatıcı

XP proyu kurdum.Ama

SMART Failure Predicted on harrdisk 2

Immediately back up your data and replace your harrdisk drive .A failure may be imminent

bu mesaj geliyor F1 e basınca bilgisayar acılıyor.Xp acılıs ekranından sonra da ekran kararıyor ve yavas acılıyor.Ne yapmalıyım.

Birde acılısta gelen mesajı nasıl iptal edebilirim:F1 e basmadan nasıl acılır hale getirebilirim.BIOSA baktım Smart diye bişi göremedim.

Gönderildi : 13/08/2009 18:17

(@mertdomruk)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Arkadaslar formatı attım xp yı kurdum xp acılıs ekranı geliyo tam acılcak makine mavi ekran hatası hata nın kodu c 00000128 kayıt defteri hatası system32 \security vs böle bir mavi ekran hatası ve tekrar restart atıyor makine.Bu disk desktopa taktım calısıyo ne yapmam lazım denemedigim yol kalmadı.

Gönderildi : 13/08/2009 21:13

(@mertdomruk)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Arkadaşlar bilgisayarım açılırken xp acılıs ekranını geciyor tam acılcak bu hata ile karsılasıyorum.Ne yapmam lazım.

C0000218 {Kayıt Defteri Dosyası Arızası} Kayıt defteri bu yığını (dosyayı)

\SystemRoot\System32\Config\SOFTWARE

veya günlüğünü veya diğerini yükleyemiyor. Bozuk yok veya yazılabilir değil

Gönderildi : 13/08/2009 21:46

(@ugurdemir)
Illustrious Member

http://support.ts.fujitsu.com/com/support/downloads.html notebookun modeline göre sata driverını indirip, xp cdsi ile entegre edip, kurulumu düzgün şekilde yapmanı öneririm.

Keyifli çalışmalar.

Gönderildi : 13/08/2009 21:54

(@mertdomruk)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba ben o linkten dün indirdim sata driverı fakat nlite ile xp ye entegre edilmiyor.Sata driverlarını entegre ederken farklı bit program kullanılıyomus heralde bilginiz varmı.

Gönderildi : 13/08/2009 22:39

(@ugurdemir)
Illustrious Member

Nlite programını açınca, srücüleri entegre et kısmına gelin, oradan birden fazla sürücü entegre et tıklayın.klasör içindeki sürücüleri gösterin.Daha sonra ilgili işletim sistemi için olanı seçin örneğin xp olanları.tamam deyip ilerileyin.Sata driverı çok entegre ettim OS cdlerine sıkıntı yaşamadım.Tekrar deneyin.

Keyifli çalışmalar.

Gönderildi : 14/08/2009 00:18

(@mertdomruk)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Zaten diski baska bir laptopa taktım cok yavas calısıyo ve kısa surede cok ısınyor hata hdd den diye dusunuyorum.

Gönderildi : 14/08/2009 00:25

(@ugurdemir)
Illustrious Member

Diğer makinede de kurulumda sıkıntı yaşıyorsanız, ısınma ve yavaş çalışma gibi problemler varsa servisine götürmenizi öneririm.

Keyifli çalışmalar.

Gönderildi : 14/08/2009 00:27

(@mertdomruk)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Evet diger makinedede yavas ve ısınıyor.Servise götürücem tsk ederim.Bir sorun bitince baska bir sorun cıkıyordu.Tessekkür ederim saolun.

Gönderildi : 14/08/2009 00:36

(@ugurdemir)
Illustrious Member

Rice ederim.

Gönderildi : 14/08/2009 00:39

(@tayfundeger)
Gönderiler: 1935
VMware Guru

garantisi var ise servise bu durumu anlatıp yenisi ile değiştirebilirsin.Ama enkısa zamanda elinden çıkarman taraftarıyım.

Tayfun DEĞER
Cisco Champions, vExpert, VCP4/5/6, VCP5-DT, VCP-Cloud
https://www.tayfundeger.com
Mail: [email protected]

Gönderildi : 14/08/2009 03:57

(@mertdomruk)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba laptopa harrdisk aldım taktım herhangi bir sorun yok.250 gb hdd taktım 120 gb olarak böldüm.ama sadece C:\ gozukuyo du.ama D yok.Ben C: yi biçimlendir dedim.işlem bitti DVD  -RWrım yok oldu BIOSta bile göremiyorum ne yaparsam duzelir.DVD calısıyodu.cok önemli benim için nasıl düzeltebilirim.

Gönderildi : 15/08/2009 02:34

Sayfa 1 / 2
Paylaş: