Forum

Bilgisayar reset at...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Bilgisayar reset atıyor.

28 Yazılar
10 Üyeler
0 Likes
983 Görüntüleme
(@ErkanDURMAZ)
Gönderiler: 70
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Bilgisayarım kapanırken mavi ekrana düşüyordu.Bunun için windows'u onarım yaptım ancak şuanda windows'u kapat dediğimde bilgisayar yeniden başlıyor.

yardımlarını bekliyorum tşk ederim.

Gönderildi : 01/06/2009 10:46

(@EyupHAMAMCI)
Gönderiler: 154
Estimable Member

Merhaba kullandığınız işletim sistemi hakkında bilgi verirseniz daha iyi yardım alabilirsiniz.bu drum meydan gelmden once sisitem uzerine herhangi bir yazılım yuklemesinde veya windows guncellemesi yaptınızmı ?

Gönderildi : 01/06/2009 12:59

(@ErkanDURMAZ)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Windows xp işletim sistem var üzerinde bir program kurulmadı, update yapılmadı.

Gönderildi : 01/06/2009 13:02

(@EyupHAMAMCI)
Estimable Member

Merhaba sfc /scannow ile sisteminizn dosya tutarlılığını denetleyiniz.Aynı sorunu ben bu şekilde cozmuştum.

Gönderildi : 01/06/2009 14:09

(@ErkanDURMAZ)
Trusted Member
Konu başlatıcı

dediğiniz gibi yaptım sorun devam ediyor acil çözüm bekliyorum.

tşk

Gönderildi : 02/06/2009 10:52

(@sinankahraman)
Gönderiler: 5225
Illustrious Member

Donanımsal bir değişiklik yaptınız mı acaba?

Gönderildi : 02/06/2009 11:46

(@ahmetort)
Gönderiler: 162
Reputable Member

Merhabalar

Bende de bu sorun oldu şu şekilde çözdüm diski söküp baska bir makinada virus kontrolü yaptım arkasından chkdsk (driver) /r /f ile kontrol ettirip

tekrara diski eski makinaya alıp çalıştırdım

Gönderildi : 02/06/2009 12:47

(@ErkanDURMAZ)
Trusted Member
Konu başlatıcı

hayır donanımsal bir değişiklik yapılmadı.

Gönderildi : 02/06/2009 12:52

(@sinankahraman)
Illustrious Member

Sorununuz donanımsal gibi duruyor. Öncelikle kasayı açın ve işlemci fanını sağlıklı çalışıp çalışmadığını kontrol edin ve şayet Event hataları varsa bunları bizimle paylaşın.  RAM yada HDD de meydana gelen bir arızada buna sebep olabilir. Test etme imkanınız varsa bunlarıda test edin.

Gönderildi : 02/06/2009 12:59

(@ErkanDURMAZ)
Trusted Member
Konu başlatıcı

bilgiayar fanlarında yahut ram'de hdd bir sıkıntı yok sistem dosyalarında şüpheleniyorum dosyalar silinmiş olabilir.Onarma yaptım ancak çözülmedi.

Gönderildi : 02/06/2009 13:10

(@EyupHAMAMCI)
Estimable Member

Merhaba bu durum sistem dosyalarındanda kaynaklanablir.ayrıca power supply inizden ve board uzerinde bulunan power unitesinden de kaynaklanabilir..İşletim sisteminizi yeniden kurup bu şekilde test etmeniz en sağlıklı cozum yolu olacaktır.Bu şekilde yazılımsal yada donanımsal olarak bir sonuca varabilirsiniz.İyi calışmlar

Gönderildi : 02/06/2009 13:22

(@sinankahraman)
Illustrious Member

Bazen en emin olduğumuz noktadan çıkar sorun. Mesela geçenlerde bir PC aynı sorunu yapıyordu ve atmadığım takla kalmadı sonunda sorun ethernet kartının değiştirilmesiyle çözüldü. Sorununuz oldukça genel bir sorun. Aslında mavi ekran daki hata kodunu kaydetmiş olsaydınız daha sağlıklı bilgi paylaşımı olurdu. Peki PC de önemli bilgiler yoksa yada bilgilerin yedeğini aldıktan sonra aynı donanım ile Windowsu yeniden kurmayı denediniz mi acaba?

Gönderildi : 02/06/2009 13:22

(@ErkanDURMAZ)
Trusted Member
Konu başlatıcı

merhaba,

desteklerniz için tşk ederim ancak format atmam imkazsız üzrinde otomasyon programı var:)

Gönderildi : 02/06/2009 13:38

(@sinankahraman)
Illustrious Member

Acronis ile image alıp formatlaya bilirsiniz. Yada donanım testi yapan programlarla PC nizi taratabilirsiniz.

Gönderildi : 02/06/2009 13:46

(@ErkanDURMAZ)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Çok eski bir backup a döndüm ve bilgisayar kapanıyor.regedit de bir ayar olduğunu sanıyorum regedit düzeltmeler yaptım çeşitli programlarla ancak düzelmedi.Donanımsal bir sorun yok.

Gönderildi : 02/06/2009 13:49

(@sinankahraman)
Illustrious Member

Bu durumda;

• Sistemde virüs olma ihtimali var mı?
  •  Denetim Masası - Sistem  -  Gelişmiş  -  Başlangıç ve kurtarma - Otomatik olarak yeniden başlat ayarlanmış ve PC niz kapanırken bir hatayla karşılaşıyor olabilir mi?
  •  Yada Bios taki Power Off seçeneği ile oynanmış olabilir mi?
  • Problem oluşmadan önce herhangi bir program yüklediyseniz bu programı kaldırıp deneyin
  • USB çıkışlarına herhangi bir şey bağlıysa çıkarıp deneyin
  • aklıma gelenler şimdilik bunlar. Sorun tekrar nüksederse bunlarıda bir deneyin.

Gönderildi : 02/06/2009 14:06

(@ozkantsvn)
Gönderiler: 125
Estimable Member

kardeş ben işlemci fanını temizleyince reset atmaktan vazgeçti.bi kalıp toz vardı.sinan hocamın dediği gibi .çok kötü bi yerden yakalıyor bilgisayarı

Gönderildi : 02/06/2009 18:30

(@ErkanDURMAZ)
Trusted Member
Konu başlatıcı

yok abi gömüyoruz kabul ettim ama bir fanı görmeyecek kadar değil :))))))))

Gönderildi : 02/06/2009 21:46

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

Windows update yaparmısınız.Bilhassa security updatelerini çekin.

Gönderildi : 02/06/2009 21:56

Sayfa 1 / 2
Paylaş: