Forum

Ide Diski Takin Uya...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Ide Diski Takin Uyarisi

4 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
386 Görüntüleme
(@Anonim)
Gönderiler: 0
Konu başlatıcı

Merhaba

Elimde Ide disk var. bu diskte isletim sistemi kurulu durumda.  Ide diski bir bilgisayardan   soktum baska bir bilgisayara taktim. Diski takin uyarisi verdi. Ide Diski Cikarttigim zaman sata dan isletim sistemi sorunsuz aciliyor. Sonrasinda biostan ilk oncelikle sata diski gormesini sagladim. ama  ben ide disktenbaslamasini istiyorum ide disk oncelik oldugunda ise diski takin uyarisi veriyor soktugum bilgisayara geri taktim yine diski takin uyarisi veriyor. Disk uzerinde jumper Master Acik durumda Biosta Ise 

Main Bolumunde

Primary Ide Master =Not Dedected (Buranin Icine Girdigimde auto var  Auto yu sectigimde ise Not installed, Auto,Cdrom,Armd var)

Primary Ide Slave=St3120814A Ide Disk

Third Ide Master=St380815AS yaziyor,

Bu master Ayarlarindan heralde Bunu nasil halledebilirim.

Yardimlariniz icin tesekkurler

Gönderildi : 12/05/2009 12:24

(@murataydin)
Gönderiler: 1517
Noble Member

IDE diskin üst yüzeyini inceleyin orda Jumper Ayalarının nasıl yapıldığını Jumper'ın nereye takıldıgında Diskin Master olacağını gösteriyor.

Gönderildi : 12/05/2009 12:58

(@sertactopal)
Gönderiler: 103
Estimable Member

Bios da SATA mod'ları vardır. oradaki seçeneği değiştirip denermisiniz. enchanced olması gerekliydi diye hatırlıyorum IDE nin görmesi için
birde 2 disk olduğu için boot edecek disk i üst e almanız gerek. (boot öncelik sıralamasından)
()Auto
()Disabled
()combined
()enchanced
()non-combined

Gönderildi : 12/05/2009 13:06

(@Anonim)
Gönderiler: 0
Konu başlatıcı

yardimlariniz icin tesekkurler

master ayarlarini yaparak hallettim.

tesekkur ederim.