Forum

gns3 kurulumu hakkı...

Bildirimler
Hepsini Temizle

gns3 kurulumu hakkında yardım

11 Yazılar
8 Üyeler
0 Likes
1,336 Görüntüleme
(@kadirsert)
Gönderiler: 18
Eminent Member
Konu başlatıcı

selam arkadaşlar

ben cisco lab ları üzerine çalışmak istiyorum. bu konuda gns3 programının iyi olduğu hakkında yazılar okudum.ancak bir türlü kuramıyorum. bu konuda yardımcı olurmusunuz?

- gns3'ü kurdum ekran geliyor.routerları seöiyorum ancak ios'u yükleyemiyorum sanırım.

- ios'u yüklesem bile konsol dan bir türlü bağlanamıyorum...yardımlarınızı bekliyorum...teşekkürler..

Gönderildi : 24/01/2009 00:36

(@muratcan-2)
Gönderiler: 2192
Üye

Merhaba,

Bahsettiğiniz programı bilmiyorum ama Cisco lab için Packet Tracer programını tavsiye derim.

Kolay gelsin.

Gönderildi : 24/01/2009 01:45

(@kadirsert)
Gönderiler: 18
Eminent Member
Konu başlatıcı

tavsiyeniz için teşekkürler. ancak paket tracer tüm komutları çalıştırmıyor.

gns3'ü dün gece yarısı çalıştırmayı başardım.

-öncelikle routera bir ios yüklüyorsunuz. daha sonra değiştir\tercihler\genel\terminal kısmına terminal olarak kullanacağınız programın yolunu yazıyorsunuz(C:\Program Files\Putty\putty.exe -telnet %h %p) ..

-sonrasında dynamips\hipervizör yöneticisi\localhost(değiştirilebilir) seçiyoruz.

-routerın üzerine gelip kosol portunu öğreniyoruz.(ilk router için default 2000) ve routera başlat diyoruz..

-putty'i çalıştırıp "hostname" kısmına "localhost" port'u 2000 ve bağlantıyı telnet olarak seçiyoruz ve router ekranı önümüzde....

Gönderildi : 24/01/2009 15:42

(@Anonim)
Gönderiler: 0

Merhaba,

GNS Cisco Ruting uygulamaları için 10 numara bir program'dır.GNS Kurduktan sonra sadece IOS yükleyerek çalıştırabilirsiniz.Diğer seçenekleri yapmanıza gerek yok.Eklediğiniz her router için İdle PC yapmayı unutmayın,yoksa her router %100 cpu usage ile çalışmak ister.Bundan dolayı aynı anda 4 router

Bu arada putty yerine SecureCRT'de kullanabilirsiniz.

Gönderildi : 19/02/2009 19:13

(@erdalkeser)
Gönderiler: 1
New Member

gns3 te hazır bi topolojiyi açmak istediğimde sorun bulundu aktarma durduruldu diyor,[:(] neyapayım

kullanması gercekten zormus bunu

Gönderildi : 11/04/2010 03:16

(@GurcanBoduroglu)
Gönderiler: 119
Estimable Member

Merhabalar,

Tabiki başkalarından daha iyi bilemem fakat söyleyeceklerim tavsiye seviyesinde olacaktır. Arkadaşlar dynagen yada GNS3 de karşılaştığınız problemlerde ilk olarak topolojinin olduğu klasörde bir working klasörü vardır. Topolojinizi çalıştırmadan önce bu klasörün içini siliniz. Her seferinde silmenize gerek yok bazen hata veriyor, hata verdiğinde gönül rahatlığı ile silebilirsiniz.

Birkaç gün önce yazmıştım yine belirteyim. Farklı şehirlerde bile olsa gns3 ile makinalarınızda çalışan sanal routerlerinizi haberleştirebilirsiniz. Hatta ve hatta çok ilginçtir ethernet kartınıza bile bağlayabilirsiniz. (Bu benim çok hoşuma gidiyor :))) )  Dikkat ediniz ki siz gns3 ile konsola düştüğünüzde con 0 interfaceinden bağlanıyorsunuz ben L3 bağlantı yapabilirsiniz diyorum 🙂

Fazla uzattım özürdilerim heyecanlandım galiba 🙂

Saygılarımla,

Gürcan 

Gönderildi : 11/04/2010 05:05

(@Anonim)

Benin bir sorunum var bu programla ilgili. Windows 7 de programı anlatımlara göre kurdum, ios u yükledim ama routerı çalışma alanına atınca program donuyor ve yanıt vermiyor. Değişik model router ve ios denedim hepsinde sorun aynı. Sorun nerde olabilir?

Gönderildi : 14/01/2011 17:51

(@ufuktatlidil)
Gönderiler: 5718
Illustrious Member

Selam ;

Şİmdi denedim bende kurdum ios attım. Sorun yok çalışıyor. W7x64

Gönderildi : 14/01/2011 18:28

(@Anonim)

Selam ;

Şİmdi denedim bende kurdum ios attım. Sorun yok çalışıyor. W7x64

Herhangi bir ayarlama yaptınız mı? Aynı pc ye yüklü 2008 r2 da sorunsuz çalışıyor ama Windows 7 tarafında bir çalıştıramadım.

Gönderildi : 15/01/2011 00:01

(@ahmettekyildiz)
Gönderiler: 16
Eminent Member

merhaba, 

GNS3'de router seçenekleri içindeki Juniper router'ı nasıl ekliyoruz.

Bu konuda lütfen yardımcı plabilir misiniz? 

Gönderildi : 08/02/2015 21:54

(@ahmettekyildiz)
Gönderiler: 16
Eminent Member

merhaba, 

GNS3'de router seçenekleri içindeki Juniper router'ı nasıl ekliyoruz.

Bu konuda arkadaşlar bu konuda yardımcı olabilecek birisi yok mu? 

Gönderildi : 15/02/2015 22:41

Paylaş: