Forum

Cisco içerden ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Cisco içerden Dışarı Güvenlik

5 Yazılar
3 Üyeler
0 Reactions
496 Görüntüleme
(@OnselAYDIN)
Gönderiler: 39
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhabalar

Öncelikle iç netwokümü nasıl kapatırım dışarıya doğru. Daha sonra aça aça gitmek istiyorum ISA daki gibi. Birde 80 örneğin herkese aynı anda tek komut ile açmak istiyorum. Şimdiden teşekkürler. 

Gönderildi : 23/01/2009 16:42

(@ahmetdemirkiran)
Gönderiler: 147
Estimable Member

Merhabalar

Öncelikle iç netwokümü nasıl kapatırım dışarıya doğru. Daha sonra aça aça gitmek istiyorum ISA daki gibi. Birde 80 örneğin herkese aynı anda tek komut ile açmak istiyorum. Şimdiden teşekkürler. 

Önsel Bey,

Altyapı hakkında daha detaylı bilgi verirseniz size daha effektif bir şekilde yardımcı olabiliriz. örneğin cihazınızın modeli nedir? pix mi? asa serisi mi?

Teşekkürler

Gönderildi : 23/01/2009 17:05

(@OnselAYDIN)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Tabiki Cisco 800 serisi ghds var. Şu an bütün userlar içeriden dışarıya açık sanırım.İlk etrapda hepsini kapatmak istiyorum. PClerdeki belli portları topluca açmam gerekecek. (80 örneğin) Biriki kullanıcıda dışarıda bir ftp servisi kullanmakta. Bir problemimde Cisconun içindeki SDM Expressi açtım. un parola soruyor giriyorum. java geliyor ana form geliyor fakat read only durumda. Bir kaç araştırma yaptım Bölgesel Ayarlar ingilizce felan olmalı gibilerinden javada var. SDM için ayrı bir usermı oluşturmak lazım acaba. 

Gönderildi : 23/01/2009 18:59

(@HakkiKurt)
Gönderiler: 3
Active Member

Önsel bey merhaba,yeterli bilgi olmadığı için özet olarak anlatmaya
çalışacağım,hatırladığım kadarıyla 10.0.10.1 gibi bir ip
adresinden(878) hyper terminal üzerinden bağlanabilirsiniz.Hyper
terminal üzerinden bir kere bağlandıktan sonra telnet için gerekli
şifreyi atayarak devam edebilirsiniz,ftp kullanıcıları için vlan
atanabilir yada access-list yazarak sadece 80 nolu porta izin
verebilirsiniz.Çok yüzeysel oldu biraz yapınız hakkında bahsederseniz
Ahmet Bey'in söylemiş olduğu gibi daha fazla yardımımız dokunabilir.

Gönderildi : 26/01/2009 03:13

(@OnselAYDIN)
Trusted Member
Konu başlatıcı

İlginiz için teşekkürler. Aslında 1. önceliğim 878 in web tabanlı yönetimi olan sdm expressi çalıştıramıyorum. explorer a routerın ip adresini giriyorum kullanıcı adı şifreyi giriyorum. Arayüz geliyor fakat read only durumda. Bilgisayarım full US English kalvye english. Bu konuda yardım ederseniz sevinirim. Teşekkürler tekrar.

Gönderildi : 07/02/2009 12:05

Paylaş: