Forum

Cisco Simulatö...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Cisco Simulatör

5 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
537 Görüntüleme
(@Anonim)
Gönderiler: 0
Konu başlatıcı

Selam;

Kendi imkanlarım ile Cisco öğrenmeye çalışıyorum. Biraz kurcalayıp ön bilgi edindikten sonra kursuna gideceğim. Bu çalışmalarım için Cisco simulatörü olan Boson' u buldum ama sizede danışmak istedim. Sizin kullandığınız ve tavsiye edeceğiniz Boson dışında simulatör var mı?

Gönderildi : 27/11/2008 12:34

(@serkandursun)
Gönderiler: 177
Reputable Member

Bu konuda bosondan daha iyi alternatif PACKET TRACER dir. Bunu kullanmanızı şiddet ile tavsiye ederimbir Cisco serfitikası sahibi olarak. Kolay gelsin

Gönderildi : 27/11/2008 12:46

(@Anonim)
Konu başlatıcı

Çok teşekkür ederim. Birazda boson göre artılarından bahseder misiniz?

Gönderildi : 27/11/2008 23:13

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

sene 2002 üniversitede son sınıfta proje yönetimi adı altında bir ders var. napsam napsam derken beş altı şubeli bir işletmenin altyapısının cisco routerlarla konfigüre edilmesi adında bir proje hazırladım. Cisco cihazlar nerdeee Boson üzerinde bu işlemleri yaptım. temel bilgiler cisco router konfigürasyon bilgileri. hatta ayrıyeten bir program daha vardı adını hatırlayamadım şimdi onun üzerinde de simülasyon denemeleri falan yapıyorum. ping falan artıyorum bir şubeden diğer şubeye eğlenceli iş tabe...

neyse proje bitti teslim edicem hocanın yanına çıktık. orda matematik hocası da var canavar gibi kafa vardı adamda :))

bizim bilgisayar hocası naber mümin dedi iyidir hocam proje bitti onu vericem dedim. Boson'da diğer yazılımda hallettim dedim. bizim matematikçi şaşırdı Boston'da (bizim hoca Boson'u Boston anlamış) ne işin vardı mümin dedi. çalıştım hocam dedim :)) iş gırgıra bindi. bilgisayar hocası bi yandan gülüyor bende bi yandan ayıp olmasın diye gülmemeye çalışıyorum.

neyse sonra hoca çaktı davayı dalga mı geçiyon benle leeen dedi... yok hocam dedim Boson'da çalıştım dedim. herkes koptu orda...

boson iyidir...

Gönderildi : 28/11/2008 04:20

(@Anonim)
Konu başlatıcı

Hem bu güzel hikayeyi paylaştığınız hemde ayrıntılı cevabınız için teşekkür ederim

Gönderildi : 28/11/2008 16:15

Paylaş: