Forum

Cisco Catalyst 2960...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Cisco Catalyst 2960X-48TS-L Switch firmware update

4 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
2,745 Görüntüleme
(@MehmetOzcelik)
Gönderiler: 73
Estimable Member
Konu başlatıcı

Cisco Catalyst 2960X-48TS-L Switch 

Switch’i dün akşam 21:00 civarı web üzerinden firmware upgrade işlemine başladım.

Yaklaşık 14 saat oldu hala %80 ‘de duruyor.

İptal etmiyorum genede , bu haliyle web paneline girmeye çalıştığımda alttaki resimdeki gibi görünüyor.

Ne yapmam gerekiyor , bir hatamı oldu switch'i restart etsem bir şey olurmu..

Yüklediğim firmware c2960x-universalk9-tar.152-5b.E.tar

Gönderildi : 01/02/2019 13:52

(@semihimir)
Gönderiler: 310
Reputable Member

Merhaba,

Switche telnet veya ssh üzerinden ulaşabiliyor musunuz? CLI üzerinde "show version" komutunu çalıştırdığınızda firmware'i güncel versiyonunu görebiliyor musunuz? Atmaya çalıştığınız firmware'in uygun olup olmadığını kontrol ederek CLI üzerinden tekrar upgrade etmeyi deneyebilirsiniz.

Gönderildi : 01/02/2019 17:17

(@gokhantatar)
Gönderiler: 193
Estimable Member

Cisco Catalyst 2960X-48TS-L Switch 

Switch’i dün akşam 21:00 civarı web üzerinden firmware upgrade işlemine başladım.

Yaklaşık 14 saat oldu hala %80 ‘de duruyor.

İptal etmiyorum genede , bu haliyle web paneline girmeye çalıştığımda alttaki resimdeki gibi görünüyor.

Ne yapmam gerekiyor , bir hatamı oldu switch'i restart etsem bir şey olurmu..

Yüklediğim firmware c2960x-universalk9-tar.152-5b.E.tar

Merhaba,

Cihazın management portuna ping atın eğer paket kaybı yok ise, restart edin, firmware güncelleme işlemlerini web tabanlı olarak yapmayın. SSH üzerinden, konsol / terminal bağlantısı üzerinden gerçekleştirin, JAVA/HTML/ Flash uyumsuzluklarından ötürü bu tarz hatalar her marka network ürününde yaşamanız muhtemel.

Gönderildi : 01/02/2019 18:04

(@MehmetOzcelik)
Gönderiler: 73
Estimable Member
Konu başlatıcı

hafta sonu olunca switch'e restart etme cesaretini buldum 🙂 , hafta içi herhangibir sıkıntıda yerine koyacak bir switch olmadığı için riske girmedim.

switch'te hiçbir sıkıntı yok , yeni firmware'e update etmiş. sanırım explorer'da takılı göstermiş cihaz kendi içinde update'ini tamamlamış.

yardımlarınız için teşekkürler.

Gönderildi : 02/02/2019 21:41

Paylaş: