Forum

Cisco vs Huawei

Bildirimler
Hepsini Temizle

Cisco vs Huawei

5 Yazılar
5 Üyeler
0 Likes
709 Görüntüleme
(@teoman)
Gönderiler: 239
Reputable Member
Konu başlatıcı

Merhaba Arkadaslar

Cisco 4507 R serisi backbone ile huawei Marka herhangi bir backbone arasında IOS bazında farklılıklar var mı?
Cisco hakkında fazla bir sıkıntım yok ihtiyaçlarımı giderebiliyorum artı switchlerımınde hepsi cisco (+30 adet var)

Yeni bir backbone alımında sizce hangisini tercih etmeliyim.
huawei alsam Cisco kullanıcısı olarka çok büyük sıkıntı yaşar mıyım? 

Gönderildi : 19/11/2015 16:40

(@fatihyegin)
Gönderiler: 342
Reputable Member

Merhabalar Selami bey, komut bakımından farklılıklar var fakat protokolleri biliyorsanız ufak bir araştırma ile Huawei tarafınıda çözmüş oluyorsunuz.

Huawei ürünlerini kullanmanız bir sorun teşkil etmez, eğer yapınızda cisco bazlı bir protokol yoksa eğer varsa da misal bir VTP yapılandırmanız varsa Huawei tarafında bunu Gvrp ile yapıyorsunuz, ama yapabiliyorsunuz yine.

Onun dışında Türkiyedeki telekom firmaları bile Cisco'dan Huawei tarafına geçiş projeleri yapıyor. Telekomdan daha zengin değilseniz sizede huawei tavsiye ederim. 🙂 Huawei kullandığım yerler olduğu için bu tavsiyeyi yapıyorum. Belki kullanıp beğenmeyen arkadaşlarda olabilir, benim kişisel görüşüm bu yönde.

Kolay Gelsin.

Gönderildi : 19/11/2015 17:19

(@alperkus)
Gönderiler: 30
Eminent Member

Cihaz üzerinde switching haricinde virtual switching, 802.1x gibi uygulamalar çaliştiracaksaniz kesinlikle Cisco. Yoksa bug lar la uğraşmaktan iş yapamiyorsun. Huawei de böyle Dell de, HP de.

Gönderildi : 19/01/2016 02:43

(@VOLKANSARI)
Gönderiler: 18
Eminent Member

Selamlar,

Cisco cihazlarda da bug var 🙂

Yapacagınız işi iyice detayına inmeniz gerekir, topoloji-ring vs vs.

Buna en son olarak maliyet tarafında hangisi ucuz ise onu tercih edersiniz, ben olsam öyle yapardım.

saygılarımla

Gönderildi : 19/01/2016 03:43

(@alibirinci)
Gönderiler: 278
Reputable Member

Merhaba,

Huawei ileilgili çok garip caseler ile karşılaştım. Bir sorun olduğunda  çinden amcalar bağlanıyorlar sorunu görüp yazılım versiyonu oluşturup gönderiyorlar. ilk bakışta hızlı destek gibi görünsede  kafada fazlaca soru işareti bırakıyorlar. Vendor belirlerken cihazın hangi özelliklerini kullanacağın önemli olmalı.  Sözleşmeyapmayı bence unutmayın. ben BB' lerimde heyecan aramam  🙂

Gönderildi : 20/01/2016 20:40

Paylaş: