Forum

UbiQuiti Ap Yapılan...

Bildirimler
Hepsini Temizle

UbiQuiti Ap Yapılandırma

4 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
925 Görüntüleme
(@sonerozten)
Gönderiler: 12
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhaba Arkadaşlar,

Bir otel yapısındaki bu unifi Ap cihazlar ile ilgili sorun yaşıyorum, Sistemde bu cihazlardan 25 tane var ve 20 tanesi stabil çalışıyor ve yeşil yanıyor, ama 5 tanesi turuncu yanıyor ve  hiçbir şekilde erişemiyorum, biraz araştırma yaptım, şu linkten erişim yazılımını inceleyebilirsiniz windows versiyonu için olanı, downloads.ubnt.com/unifi   bunu indirdim, kurdum, içine girdim lakin tarattırdım networkü ama bırakın çalışmayan 5 taneyi çalışan 20 tane Ap'yide göremiyorum,  

Şimdi arkadaşlar sizden ricam bu cihazları şirketinde kullanan ve böyle bir sorun yaşayan var mı?, benim bu cihazlara nasıl erişeceğimi bana lütfen anlatabilir mi? türk desteği olan bir site yok, youtube da videolan var adam switche baglıyor erişiyor, aynısını ben indirdiği yazılım ile yapıyorum ama cihazları görmüyorum,

Please Help, Help,  

Gönderildi : 05/11/2014 16:17

(@aliselvi)
Gönderiler: 278
Reputable Member

Soner Bey UBNT Ap'lerde MAC Setup Lock die bir şey var. Şu demek Conf yaptığınız PC'nin Mac adresini ap kendi içine kayıt ediyor ve başka bir pc üzerinden set edemiyorsunuz. Fiziksel hatların sağlamlığından emin olun önce derim.

Eğer PC sizin conf yaptığınız pc değilse veya emin değilseniz. Sanırım erişim sağlayamadığınız AP'leri resetleyip yeniden cong-f ediceksiniz.

Gönderildi : 05/11/2014 19:04

(@sonerozten)
Gönderiler: 12
Eminent Member
Konu başlatıcı

Ali bey açıklama için teşekkürler,

benden önceki arkadaş sanırım cihazları configure etmiş ve kendisine ulaşamıyorum,

ama configure edilen makina burda gerçi ben ona bir disk takıp pfsense çevirdim ama Üzerindeki Windows'tan açıp araya programı ile bakmayı denerim,

lakin orda da Kullanıcı adı şifre soracak hayırlısı artık o bilgilerde yok ama toplamda diğer blok ile birlikte 40 tane ap var inşallah hepsini tek tek resetlemeye gerek kalmaz 

birde sorum olacak size bu cihazlar bir adet daha ssıd yayını yapıyorlar değil mi, wlan yaparak networkü ayırmamız gerekecek ? 

Gönderildi : 06/11/2014 18:13

(@emrahyilmaz-2)
Gönderiler: 1087
Noble Member

Şirketimde 4 adet kullanıorum. hepsi kablo ile networke bağlı. 1 sene önce kurulumlarını yaptım, o gnden beri pek müdahale etmedim. Kurulum ve yönetimi bahsettiğiniz program üzerinde yapılıor. ve ilk kurulumda cihazlar programa adapte edilirken kullanıcı adı ve şifre ile adapte ediliyor. muhtemelen ilk kurulum yapılırken bu program bir yerde kuruludur.

yeni kurduğunuz programın görmemesi de muhtemelen bu kullanıcı adı ve şifenin uyumsuz olmasından veya aynı ip aralığında olmamasındandır.

Gönderildi : 06/11/2014 18:42

Paylaş: