Forum

Cisco 2911 router B...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Cisco 2911 router BGP sorunu

4 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
547 Görüntüleme
(@ilhancicek)
Gönderiler: 180
Estimable Member
Konu başlatıcı

iyi günler ;

firmamızda kullanmakta olduğumuz bir bgp yapımız vardı. Geçenlerde router da oluşan sorundan dolayı cihazı değiştirdik. Fakat yeni cihaz da TTNET tarafına bakan anonsları yapamıyoruz aşağıdaki hatayı alıyoruz sebebi ne olabilir acaba ?

BGP_SESSION−5−ADJCHANGE: neighbor x.x.x.x   IPv4 Unicast topology base removed from session Peer closed the session. 

Bu konuda yardımcı olabilecek arkadaşlar varmı acaba? 

Gönderildi : 22/06/2014 16:57

(@tolgaasik)
Gönderiler: 383
Illustrious Member

Merhaba,

Şirkette daha iki hafta BGP router'ın loglarında bu sorunla karşılaştık. Turk Telekom 'a kayıt açtık, BGP routing ile ilgili kendi taraflarında bir sorun olduğunu  ve düzeltiklerini söylediler. Bize de çok fazla detay bilgi vermediler.

Sizde bir an önce Turk Telekom'a sorunu bildirin, yardımcı olacaklardır.

Saygılarımla.

Gönderildi : 24/06/2014 00:48

(@ilhancicek)
Gönderiler: 180
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Şirkette daha iki hafta BGP router'ın loglarında bu sorunla karşılaştık. Turk Telekom 'a kayıt açtık, BGP routing ile ilgili kendi taraflarında bir sorun olduğunu  ve düzeltiklerini söylediler. Bize de çok fazla detay bilgi vermediler.

Sizde bir an önce Turk Telekom'a sorunu bildirin, yardımcı olacaklardır.

Saygılarımla.

Teşekkürler. Ben ilk gece bu sorun ile uğraşırken kendilerinden kaynaklı olabileceğini ilettim fakat bir türlü kabul ettiremedim. Ama Müşteri temsilcimiz üzerinden gidince bir anda düzeldi sorun. 

Gönderildi : 27/06/2014 03:34

(@tolgaasik)
Gönderiler: 383
Illustrious Member

Geçmiş olsun 🙂

Gönderildi : 29/06/2014 02:03

Paylaş: