Forum

Cisco RV320 model A...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Cisco RV320 model ADSL konfigürasyonu

4 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
484 Görüntüleme
(@alisol)
Gönderiler: 205
Reputable Member
Konu başlatıcı

Merhaba arkadaşlar

RV320 model bir router aldim ancak bu router ı ADSL modem olarak nasıl kondifure edebiliriz anlayamadim.Router in arkasinda adsl telefon(RJ-11) girişi yok. WAN ve Wan/DMZ portu var ve onlarda RJ-45. Bu konuda fikri olan varmıdır,Yardımcı olursanız sevinirim. 

Gönderildi : 19/03/2014 16:57

(@AhmetKoseoglu)
Gönderiler: 108
Estimable Member

Şu mantıkla hareket edeceksiniz.

Eski adsl modeminize telefon kablonuzu gireceksiniz.

Sonra bu modeli bridge moda alacaksınız. DHCP kapatacaksınız. 

Daha sonra herhangi bir lan çıkışından cisconun wan girişine giriş yapacaksınız.

Cisco arayüzünü bilmediğim için bundan sonrasını anlatamıyacağım. Ama yapmanız gereken şu  isp account diye bir menü vardır oradan adsl kullanıcı adınızı şifrenizi yazacaksınız. daha sonra wan menüsündende o hesapla ilişkilendireceksiniz.

Eğer hiç bilmiyorsanız bu terimleri muhtemelen size karışık gelecektir. Size adım adım anlatmak gerek fakat arayüz görmedende o çok mümkün değil. kullanan birileri çıkarsa daha rahat yardımcı olacaktır. 

Gönderildi : 19/03/2014 17:51

(@aliselvi)
Gönderiler: 278
Reputable Member

Merhaba arkadaşlar

RV320 model bir router aldim ancak bu router ı ADSL modem olarak nasıl kondifure edebiliriz anlayamadim.Router in arkasinda adsl telefon(RJ-11) girişi yok. WAN ve Wan/DMZ portu var ve onlarda RJ-45. Bu konuda fikri olan varmıdır,Yardımcı olursanız sevinirim. 

Dsl modeminizi brigde mode'ta ayarladıktan sonra bir ethernet kablo ile wan bacağına bağladıktan sonra web arayüzden. Settitngs> network> Wan1> PPPoE seçeneğini seçin ve user name ayarlarınızı yapın. MTU değerini 1492 veya 1500 olarak bölgenize göre ayarlayın. Aşağıda size bir emulatör sayfası gönderiyorum ordan ayarları direk cihazı yönetiyormuş gibi görebilirsiniz 😉 Bol şans.

https://www.cisco.com/assets/sol/sb/RV320_Emulators/RV320_Emulator_v1.1.0.09/default.htm 

Gönderildi : 26/03/2014 19:44

(@alisol)
Gönderiler: 205
Reputable Member
Konu başlatıcı

Merhaba

Yardımlar için teşekkürler.

Gönderildi : 11/04/2014 02:27

Paylaş: