Forum

cisco firewall ip b...

Bildirimler
Hepsini Temizle

cisco firewall ip blogu

6 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
437 Görüntüleme
(@EyupKaynak)
Gönderiler: 47
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhaba ben cisco da yeniyim birşey ögrenmek istiyorum kurumda cisco firewall var ve izinli bir ip blogu var tek tek her ip için tanımlama yapılmıs ve çok fazla kayıt var örnek olarak 81.31.199.0 için bir kayıt var ardında 81.31.200.0 için kayıt var böyle uzayıp gidiyor bunları nasıl kısa ve öz olarak tanımlamam gerekir birde bu iplerin güncel olup olmadıgını kontrolu gibi sorunlarda var.Birde bilmiyorum ama tr kullanılan ip blogu bir liste olarak bulabilirmiyim.Bu konuda yardımcı olursanız sevinirim 

Gönderildi : 27/10/2011 17:05

(@vasviuysal)
Gönderiler: 7889
Üye

hocam bu ip adreslerin guncel olup olmadıgını anca bu kuralın nereye erisim veya engelleme  icin yazıldıgını bilmeni gerektiri

Gönderildi : 27/10/2011 17:30

(@EyupKaynak)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Mail sunucu için

Gönderildi : 27/10/2011 17:40

(@EyupKaynak)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Yardımcı olabilecek bir hoca var mı acaba bu konuda

Gönderildi : 28/10/2011 13:50

(@MasumARSLAN)
Gönderiler: 84
Estimable Member

ip range komutu kullanabilirsin böylece belli bir aralıkta IP adreslerini tek komut ile girebilirsin.

Gönderildi : 11/02/2012 20:20

(@ElgucYusifbeyli)
Gönderiler: 17
Active Member

Merhaba ben cisco da yeniyim birşey ögrenmek istiyorum kurumda cisco firewall var ve izinli bir ip blogu var tek tek her ip için tanımlama yapılmıs ve çok fazla kayıt var örnek olarak 81.31.199.0 için bir kayıt var ardında 81.31.200.0 için kayıt var böyle uzayıp gidiyor bunları nasıl kısa ve öz olarak tanımlamam gerekir birde bu iplerin güncel olup olmadıgını kontrolu gibi sorunlarda var.Birde bilmiyorum ama tr kullanılan ip blogu bir liste olarak bulabilirmiyim.Bu konuda yardımcı olursanız sevinirim 

Merhaba. Peki bu tanimlar icin access ve ya deny, port forwarding gibi hangi izinlerin girildiyine bakdinmi. Public Ip adreslerdirse muhtemelen kullaniliyor. Bunlari arstrmadan bir sonuca varamazsin. Turkiye icin bilmyorum amma  ip bloglari listelerini ISP-den ele ede bilirsin.

Gönderildi : 12/02/2012 01:34

Paylaş: