Forum

Ftp Server Erişim

Bildirimler
Hepsini Temizle

Ftp Server Erişim

6 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
513 Görüntüleme
(@MustafaBULUR)
Gönderiler: 11
Active Member
Konu başlatıcı

Merhabalar,

Şirket içerisinde kurmuş olduğum ftp server 'a dışardan tanımlamış olduğum dış bacak IP ile erişebiliyorum benim istediğim localden iç networkten dış bacak IP ile erişimi sağlamak FTP Serverın local IP si ile erişimi istemiyorum Kullanmakta olduğumuz Cisco Router da nasıl bir konfigurasyon yapmalıyım,
İlgilenen Tüm Arkadaşalara Teşekkür Ederim.

Gönderildi : 28/01/2011 18:53

(@Anonim)
Gönderiler: 0

bağlanan makinalarda c:\windows\system32\drivers\etc\ klasörü altındaki host dosyasına

ftp server lokal ip ftp.sirket.local şeklinde düzenleyip denermisin?

192.168.1.10 ftp.sirket.local

ipconfig /flushdns

hosting içeride mi?

dışarıda ise web sitenizin altına bir sub domain oluştur ftpx.sirket.com  ftpx a recordunu 88.88.88.88 ipsine yani senin dış ipne yönlendir. host dosyasınada 192.168.1.10 ftpx.sirket.com yaz bu durumda internal yada externaldan ftpx.sirket.com adresine ulaşmak istediklerinde sorun yaşanmayacaktır diye düşünüyorum.

Gönderildi : 29/01/2011 16:24

(@MustafaBULUR)
Active Member
Konu başlatıcı

Bilgi Paylaşımı için teşekkür ederim yalnız sıkıntı hala devam etmekte hosting içerde bulunmakta bahsetmeyi unuttum sanırım sürekli olarak ISA hatası vermekte ama dediğim gibi Host' un local IP sini yazınca sıkıntı yok.

• Error Code 10060: Connection timeout

• Background: The gateway could not receive a timely response from the website you are trying to access. This might indicate that the network is congested, or that the website is experiencing technical difficulties.
  • Date: 31.01.2011 14:09:21
  • Server: .........................................
  • Source: Firewall
  •  
    Gönderildi : 31/01/2011 19:04

(@muzafferboyaci)
    Gönderiler: 99
    Estimable Member

Isa server üzerinde bu hatanın vermesinin sebebi kurallarda büyük ihtimalle ip bazında kural yapmışsın. Bunu host ismi olarak girersen sorun olmaz. Ama aynı zamanda hosts yerine Dns üzerinde tanımlama yaparsan bence daha iyi olacaktır.

Gönderildi : 31/01/2011 19:28

(@GurcanBoduroglu)
    Gönderiler: 119
    Estimable Member

İllaki router üzerinde yapmak isteyenler için yazıyorum 🙂 statik route ile bu işi çözümleyebilirsiniz. 255.255.255.255 mask ile tek bir ip adresine gelen istekleri yönlendirebilirsiniz. Daha önce forumda bu konu incelenmiştir. Linkini aşağıda bilgilerinize sunuyorum. Kolay gelsin.

Link: http://www.cozumpark.com/forums/post/183319.aspx

Gönderildi : 07/02/2011 16:48

(@MustafaBULUR)
    Active Member
    Konu başlatıcı

Muzaffer Bey, Bu konu hakkında biraz daha detaylı bilgi verebilirmisiniz. Isa serverda yeniyiz bu kuralın tam olarak nasıl yazıldığını aktabilirmisiniz?

Tşk.

Gönderildi : 09/02/2011 17:08

Paylaş: