Forum

Cisco 5510 Firewall...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Cisco 5510 Firewall site to site VPN ile bağlı şubenin merkez cyberoam üzerinden internet kontrolü

3 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
453 Görüntüleme
(@SerkanAyhan)
Gönderiler: 6
Active Member
Konu başlatıcı

Merhabalar,

Öncellikle ilk mesajım olması nedeni ile böyle bir imkanın bizlere sunulmasında emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum.

Sorunuma gelince, merkezde cisco ASA 5510 firewall ve Cyberoam CR50ia spam filter ve web filter mevcut, dışarıya bakan tarafta haliyle ciscomuz var ve cyberoam brige modda çalışıyor (transparan mod), amacım IPsec VPN ile merkezle görüşebilen şubelerimin internet erişimlerini kısıtlayabilmek ve loglama yapabilmek için merkez üzerinden geçirmek, şubede bulunan cihazımız Juniper NS5GT-ADSL,bunu için nasıl bir konfigurasyon yapmalıyım veya böyle bir yapı kurmak mümkün müdür, yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

Gönderildi : 26/11/2010 14:03

(@muratguclu)
Gönderiler: 1164
Noble Member

selam;

Juniper üzerinde tüm paketleri asa ya route etmen gerekir. O zaman ASA üzerinde kullanıcıları internete çıkartabilirsin.

Gönderildi : 29/11/2010 11:42

(@SerkanAyhan)
Gönderiler: 6
Active Member
Konu başlatıcı

Merhabalar,

juniper tarafında route tanımlıyorum, fakat erişim sağlayamıyorum, tracert ile baktığımda paketler juniperda kalıyor görünüyor, cisco tarafında özel bir konfigurasyon yapmalı mıyım ? VPN ile ilgili herhangi bir problem yok, merkezdeki locak networke sorunsuz erişim sağlayabiliyorum.

Gönderildi : 02/12/2010 18:38

Paylaş: