Forum

IBM Server x3850 SS...

Bildirimler
Hepsini Temizle

IBM Server x3850 SSD Sorunu.

4 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
634 Görüntüleme
(@KenanDeniz)
Gönderiler: 15
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhaba evde denemeler yapmak icin ibm IBM Server x3850 M2 cihazini hdd siz satin aldim. suan  1tane 1 tb samsung ssd taktim. cd si yaninda olmadigindan internetten buldugum server guide 930 dosyasiyla iso dosyasini dvd ye yazdirip onunla acilis yapiyorum. hdd yi tanittim ve devaminda server guide ile windows 2012 r2 kurulumu yapiyorum. kurulum tamamlandiktan sonra reset atiyor makina ve tekrar acilirken windows logosu geliyor ve acilirken windows bir hatayla karsilasti diyor ve reset atiyor. RAID konusundada pek bilgim acikcasi yok acaba 1tb ssd mi uyumlu degil bu serverlarla  yada benmi hdd tanitimda bir yanlislik yapiyorum anlamadim. ( + tek ssd ile calisiyormu bu makinalar bilgimde yok. ). ilk defa IBM kullaniyorum. Bilgisi yada tavsiyesi olan bir arkadas olursa cok sevinirim.simdiden cok tesekkur ederim.

Gönderildi : 04/03/2015 22:17

(@rafets-ayata)
Gönderiler: 3820
Üye

Merhaba,

IBM Server x3850 M2 'nin Windows Server 2012 R2 tam desteği yok bu nedenle olabilir. Tavsiyem ise; önce IBM Firmware Update Cd ile tüm bileşenleri güncelleyiniz ondan sonra kurulum adımlarını deneyiniz.  

Gönderildi : 05/03/2015 04:49

(@KenanDeniz)
Gönderiler: 15
Eminent Member
Konu başlatıcı

Selamlar

tamda dediginiz gibi oldu. Bir datacenterci arkadaslada gorustum ondada ayni makineden varmis dediginiz gibi destegi yokmus ve bir türlü boot olmuyormus. direk esxi kurdum sorunsuzca calisti.

Tesekkürler yardimlariniz icin 

Gönderildi : 05/03/2015 06:05

(@Murat_CEYLAN)
Gönderiler: 57
Trusted Member

Bırakın m2 yi x5 in bile yok hocam.

Aynı problemi x5 de yapıyor bilginize.

Ancak belki x5 firmware ile düzeliyordur ben direk 2008 r2 kurup hatayı görmezden gelmiştim. 

Gönderildi : 29/03/2015 00:24

Paylaş: