Forum

X3400 7976KAG İşlem...

Bildirimler
Hepsini Temizle

X3400 7976KAG İşlemci Güncelleme

5 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
496 Görüntüleme
(@aytacarslan)
Gönderiler: 799
Noble Member
Konu başlatıcı

Merhabalar x3400 7976kag modem bir sunucum mevcut. üzerinde VRM mevcut ve iki adet 1,6 ghz işlemci takılı. Fakat yükseltmek istedik. E5430 işlemciden 2 adet aldık. Taktık fakat ekrana görüntü gelmemekte ve kısa bir bipten sonra kesinlikle sistem çalışmamaktadır. Acaba VRM değişikliğinemi gitmem gerekiyor. Uyumluluk tablolarında sadece x3400 7976 için işlemci listesi var 7976KAG için geçerlimidir bilemiyorum. Yardımcı olursanız sevinirim.

Gönderildi : 25/03/2014 16:20

ibrahim yildiz
(@ibrahimyildiz)
Gönderiler: 4280
Co-Helper

Bu işlemciler arasında nesil farkı var ilk önce elinizde ki modelin işlemciyi desteklediğine emin olmanız lazım. mainboard chipseti destekliyorsa nm voltaj değiştiğinden bu tip durumlarda firmware gerekebiliyor. Siz ilk önce tek işlemci çalıştırmaya bakın söylediğiniz itibariyle birçok neden olabilir destek olabilir vrm olabilir bios olabilir ram configuration olabilir. Servis dökümanlarında biplerin biçimine göre işaret ettiği nokta yazar genelde. 

'balık vermez, nasıl tutulabildiğine yönlendirir'
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız. Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz. Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 25/03/2014 23:15

(@aytacarslan)
Noble Member
Konu başlatıcı

İbrahim ben işlemciyi satın almadan önce özellikle kontrol ettim uyumluluk listesindemi diye. Bir arkadaşım elimdeki VRM in uyumsuz olabileceğini iletti mantıklıda geldi çünkü uyumlu VRM kullanmıyorum. Fakat işlemciler VRM siz tek tek de çalışması gerekirken tek tek de çalışmıyor.

Gönderildi : 26/03/2014 11:40

(@aytacarslan)
Noble Member
Konu başlatıcı

Birde en son güncel Firmware 1.74 versiyon idi onuda güncelledim. 

Gönderildi : 26/03/2014 11:41

(@aytacarslan)
Noble Member
Konu başlatıcı

sistem board FRU 43W5176

Gönderildi : 26/03/2014 14:18

Paylaş: