Forum

Server Guide v9.23

Bildirimler
Hepsini Temizle

Server Guide v9.23

11 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
368 Görüntüleme
(@OmerUcler)
Gönderiler: 506
Prominent Member
Konu başlatıcı

Merhabalar 

Geçen gün IBM Blade şase üzerinde Server Guide v9.23 cd'sini kullanarak OS kurulumu yaptım.İşlem sırasında OS kurduktan sonra Server Guide son ekranda takılı kaldı.İşlemi iptal edip sunucuyu restart ettiğimde ise herhangi bir sorunla karşılaşmadım.Neden böyle bir sorunla karşılaştım bu konuda yardımlarınızı bekliyorum.

Gönderildi : 08/12/2012 01:23

(@SedatTURAN)
Gönderiler: 443
Honorable Member

Merhabalar 

Geçen gün IBM Blade şase üzerinde Server Guide v9.23 cd'sini kullanarak OS kurulumu yaptım.İşlem sırasında OS kurduktan sonra Server Guide son ekranda takılı kaldı.İşlemi iptal edip sunucuyu restart ettiğimde ise herhangi bir sorunla karşılaşmadım.Neden böyle bir sorunla karşılaştım bu konuda yardımlarınızı bekliyorum.

guide cd sini tekrar cd ye çekerek denermisin. yine olmaz ise usb ' cd-rom kullanarak denemeni isteyeceğim sizden. dönüşünüzü beklemekteyim.

Gönderildi : 10/12/2012 19:52

(@OmerUcler)
Prominent Member
Konu başlatıcı

Merhabalar 

guide cd sini tekrar cd ye çekerek denermisin. yine olmaz ise usb ' cd-rom kullanarak denemeni isteyeceğim sizden. dönüşünüzü beklemekteyim.

Dediğiniz tüm adımları uyguladım fakat son ekranda hala takılı kalmakta işlemi iptal edip sonlandırdığımda ise işletim sistemi kuruluyor.Nedenini anlayamadım.Bu konuda yardımlarınızı bekliyorum.

Gönderildi : 12/12/2012 00:23

(@SedatTURAN)
Honorable Member

ömer bey donanım hatası varmı panel de ? birde kuruluma geçiyor dediniz kurulum sorunsuz tamamlanıyor mu.

Gönderildi : 12/12/2012 01:59

(@OmerUcler)
Prominent Member
Konu başlatıcı

ömer bey donanım hatası varmı panel de ? birde kuruluma geçiyor dediniz kurulum sorunsuz tamamlanıyor mu.

Sedat Bey işin garip tarafı ne sunucu üzerinde panelde hata var ne de log tarafında kurulum başarı ile tamamlanıyor ama eski versiyon guide ile kurulum yaptıgımda böyle bir şeyle karşılaşmadım.Nedenini anlamış değilim.

Gönderildi : 12/12/2012 11:42

(@SedatTURAN)
Honorable Member

sunucu marka modeli nedir ömer bey , eski guide ile sorun olmaz iken yenisi ile sorun olması garip. guide ile sunucu modeliniz uyumlu mu paylaşırsanız bir kontrol edebilirim.

Gönderildi : 12/12/2012 12:08

(@OmerUcler)
Prominent Member
Konu başlatıcı

sunucu marka modeli nedir ömer bey , eski guide ile sorun olmaz iken yenisi ile sorun olması garip. guide ile sunucu modeliniz uyumlu mu paylaşırsanız bir kontrol edebilirim.

Server Guide v9.23 Sunucu modeli ise IBM Blade HS22 7870 Type uyumlu gösteriyor ama nedenini hem merak ettim hemde daha sonradan karşılacak olan arkadaşlara en azından kafalarında bir fikir oluşturur.

Aşağıdaki linkten kontrol ettim linki paylaşıyorum.

http://www-947.ibm.com/support/entry/portal/docdisplay?lndocid=migr-5091393

Gönderildi : 12/12/2012 16:39

(@OmerUcler)
Prominent Member
Konu başlatıcı

Server Guide v9.23 Sunucu modeli ise IBM Blade HS22 7870 Type uyumlu gösteriyor ama nedenini hem merak ettim hemde daha sonradan karşılacak olan arkadaşlara en azından kafalarında bir fikir oluşturur.

Aşağıdaki linkten kontrol ettim linki paylaşıyorum.

http://www-947.ibm.com/support/entry/portal/docdisplay?lndocid=migr-5091393

Gönderildi : 12/12/2012 16:49

(@SedatTURAN)
Honorable Member

ömer bey bu konuda yanlış bilgilendirme vermek istemem ama , ibm sunucularda guide ile kurulumda sorunlar yaşamışımdır , ya cd den kaynaklı ya okuyucudan kaynaklı olmuştur , ama sorunsuz olarak kurdu ise ve size sorun çıkarmadı ise ibm türkiye ile görüşmenizi bu konun onlar tarafından tespit edilmesi taraftarıyım.

keyifli çalışmalar.

Gönderildi : 13/12/2012 00:07

(@OmerUcler)
Prominent Member
Konu başlatıcı

Server Guide v9.30 ile sunucu kurulumu gerçekleştirip hemen sizlere geri dönüş yapacağım.Umarım sorunsuz geçer.

Gönderildi : 14/12/2012 18:16

(@Anonim)
Gönderiler: 0

Bu tip sorunlarda mutlaka firmware güncelleştirmesi yapmanızı öneririm.

IBM Bootable Media Creator ile tüm güncelleştirmelerini yapabilirsin.

Daha sonra ServerGuide ile kurulum yaparsanız sorun olmayabilir.

Çünkü seni serverguide larda desteklenen bazı özellikler de donanım uyumluluğu için firmware UEFI gibi güncelleştirmeler yapmak lazım. 

Gönderildi : 12/02/2013 22:30

Paylaş: