Forum

ibm server öne...

Bildirimler
Hepsini Temizle

ibm server önerisi..

10 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
527 Görüntüleme
(@HaciBiLGEN)
Gönderiler: 343
Reputable Member
Konu başlatıcı

Merhaba  arkadaslar  hastahanenın server  değiştirecegiz onun için ibm server  alacagım almadan once sizin bi fikrinizi alalım dedik sizce ibm server  nasıl bi marka olarak  ? 15 bilgisayar hastahane programımız var  aynı zamanda sql server de kurulacak onun için saglam bi server  almak istiyoruz  önerilerinizi beklıyorum tşk ederim..  

Gönderildi : 18/05/2012 16:50

(@vasviuysal)
Gönderiler: 7889
Üye

markadan cok teknik ozellikleri onemli diye dusunuyorum

Gönderildi : 18/05/2012 17:09

(@rafets-ayata)
Gönderiler: 3820
Üye

Merhaba Sidar,

Açıkcası bu sorunuz çok saçma olacak. IBM kalitesi tartışılmaz. Ancak siz hangi modeli ne için seçeceğiniz. Yapıyı nasıl konumlandıracağınız önemli. IBM 1 adet server alıp bütün yükü buna mı atacaksınız ? Yoksa IBM server + Storage v.s. kuracaksınız. Sanal mı olacak fiziksel mi düşünüyorsunuz.

Kriterlerinizi çıkardınız mı ? Analizlerinizi yaptınız mı ? İhtiyaçlarınızı belirlediniz mi ?

Böyle tek bir marka sormak inanın işin en basit hali.

Gönderildi : 18/05/2012 17:16

(@HaciBiLGEN)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Merhaba Sidar,

Açıkcası bu sorunuz çok saçma olacak. IBM kalitesi tartışılmaz. Ancak siz hangi modeli ne için seçeceğiniz. Yapıyı nasıl konumlandıracağınız önemli. IBM 1 adet server alıp bütün yükü buna mı atacaksınız ? Yoksa IBM server + Storage v.s. kuracaksınız. Sanal mı olacak fiziksel mi düşünüyorsunuz.

Kriterlerinizi çıkardınız mı ? Analizlerinizi yaptınız mı ? İhtiyaçlarınızı belirlediniz mi ?

Böyle tek bir marka sormak inanın işin en basit hali.

Rafet  Hocam Şimdi Benım 15 bilgisayarım var bi ibm server almak istiyorum ibm tabi tartişılmaz bi server  fakat  hangi model alayim özellik olarak  hangi modelını tavsiye edersiniz.  seprasoft kulanıyoruz bilgi akratırımı  ve hız cok önemli bizim için bi adet  ibm server alıp tum  işleri o server  uzerinden yurutecegız. fiziksel  olarak kulanacagız. aynı zamanda  gunluk yedek alıp bilgilerimizi takip edecegiz.. 

Gönderildi : 18/05/2012 19:13

(@rafets-ayata)
Üye

Merhaba,

Üstadım şimdi buradan sana model söyleyip yanıltmak doğru olmaz. İşin özünde mevcut sisteminin ürettiği disk I/O kullanacağı alan, büyüme oranları, sunucu üzerinde barındırılacak ek hizmetler, bunların getireceği yükler, v.s. bunları ölçümlemek lazım.

Ha illa bir şey söyle diyorsan ortadan atayım IBM 7945KQG x3650 M3,6C,X5650,16GB(2x8),3x300HD,2U ürün işini görebilir belki 🙂 Hep belki diyebilirim yukarıda yazdığıklarımı unutma.

Gönderildi : 18/05/2012 19:29

(@HaciBiLGEN)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Tamam Hocam  Önerinizi dikkate alacam..: )

Gönderildi : 18/05/2012 20:45

(@bulentpolat)
Gönderiler: 34
Eminent Member

İşletim sistemini de Windows 7 değil Windows 2008 R2 Server kuracaksın. Bunun da lisans ücretlerini heaba katın

Gönderildi : 18/05/2012 21:03

(@rafets-ayata)
Üye

O kadar da değil yani 🙂

Gönderildi : 19/05/2012 01:00

(@HaciBiLGEN)
Reputable Member
Konu başlatıcı

İşletim sistemini de Windows 7 değil Windows 2008 R2 Server kuracaksın. Bunun da lisans ücretlerini heaba katın

Hocam Tamam Onu biliyorum ibm aldık server  lisanslı kuracagız:)

Gönderildi : 21/05/2012 18:40

(@HaciBiLGEN)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Merhaba arkadaşlar ibm x3100 server aldık 🙂 ram ve  hdd  ilave ettim . Şuanda ürünüm yolda geldiginde kurup ayarlayacam şimdilık sorun yok.

Gönderildi : 23/05/2012 15:56

Paylaş: