Forum

Ibm Serveraid hk;

Bildirimler
Hepsini Temizle

Ibm Serveraid hk;

8 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
545 Görüntüleme
(@ozansimsek)
Gönderiler: 514
Prominent Member
Konu başlatıcı

Merhabalar,

Bazı sunucularımda Serve Raid Manager yüklü ve event lari mail olarak alıyorum.

Ama sonradan yüklediğim sunucularda controller bulunamadı gibi bir hata alıyorum. Sunucuyu restart etmeme rağmen. Bu yüzden diskleri görmüyor. Serve raid manager ı yükledikten sonra extra dan bir şey yapmama gerek var mı acaba?

Syg....

Gönderildi : 26/04/2011 12:57

(@tayfundeger)
Gönderiler: 1935
VMware Guru

Merhaba;

Almış olduğunuz hatayı tam yazarmısınız lütfen.

Tayfun DEĞER
Cisco Champions, vExpert, VCP4/5/6, VCP5-DT, VCP-Cloud
https://www.tayfundeger.com
Mail: [email protected]

Gönderildi : 27/04/2011 13:29

(@ozansimsek)
Prominent Member
Konu başlatıcı

Merhaba;

Tabi ki..Event larda altta "No controllers were found in this system"  uyarısı alıyorum. Ama raid kart ve raid yapısı sunucuda mevcut.

Gönderildi : 27/04/2011 14:09

(@tayfundeger)
Gönderiler: 1935
VMware Guru

Merhaba;

Tabi ki..Event larda altta "No controllers were found in this system"  uyarısı alıyorum. Ama raid kart ve raid yapısı sunucuda mevcut.

Merhaba;

Konu ile ilgili daha kesin ve net sonuçlar elde etmek için IBM'in müşteri hizmetlerini aramanızı tavsiye ediyorum.Size daha detaylı yardımcı olacaklardır.

Tayfun DEĞER
Cisco Champions, vExpert, VCP4/5/6, VCP5-DT, VCP-Cloud
https://www.tayfundeger.com
Mail: [email protected]

Gönderildi : 28/04/2011 19:20

(@ozansimsek)
Prominent Member
Konu başlatıcı

Merhaba;

Merhaba;

Konu ile ilgili daha kesin ve net sonuçlar elde etmek için IBM'in müşteri hizmetlerini aramanızı tavsiye ediyorum.Size daha detaylı yardımcı olacaklardır.

Çok tşkler...

Gönderildi : 02/05/2011 14:42

(@Anonim)
Gönderiler: 0

_

Gönderildi : 04/05/2011 20:59

(@ozansimsek)
Prominent Member
Konu başlatıcı

sıfırdan kurulum yapacaksan   disklerin yerini değiştirmeni  tavsiye ederim.ben yerlerini değiştirerek ancak tanıtabilmiştim.nasıl oluyor bilmiyorum ama cashden eski  raid  hala gecerli gibi davranıyor sistem.

Sıfırdan kurulum değil zaten işletim sistemine kadar herşey kurulu. Sadece işletim sisteminin üzerine ServeRaid i kurdum disk kontrolü yapmak istiyorum.

Gönderildi : 05/05/2011 13:18

(@ibrahimcekici)
Gönderiler: 24
Eminent Member

Merhabalar,

Bazı sunucularımda Serve Raid Manager yüklü ve event lari mail olarak alıyorum.

Ama sonradan yüklediğim sunucularda controller bulunamadı gibi bir hata alıyorum. Sunucuyu restart etmeme rağmen. Bu yüzden diskleri görmüyor. Serve raid manager ı yükledikten sonra extra dan bir şey yapmama gerek var mı acaba?

Syg....

Merhaba,

Sunucu modeli belirtmemissiniz. Ancak IBM' in yeni sunucularinda MegaRaid Storage .Management(MSM) uygulamasi calismaktadir. Serve Raid yeni sunucularda calismaz.

http://www-947.ibm.com/support/entry/portal/docdisplay?brand=5000008&lndocid=MIGR-5077712

yukaridaki linkten sunucunuzun modelinin uyumluluk listesinde olup olmadigini kontrol ederek, MSM yuklemeyi deneyiniz.

iyi calismalar.

Gönderildi : 09/05/2011 20:05

Paylaş: