Forum

IBM HS22 Server Bla...

Bildirimler
Hepsini Temizle

IBM HS22 Server Blade Center Üzerinden BIOS Update

4 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
538 Görüntüleme
(@YUSUFALBAYRAK)
Gönderiler: 131
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Elimde HS22 server lar var. Bunun UEFI xxxxx_1.12.exe dosyasını indirdim. Blade Center üzerinden BIOS update i yapmak istiyorum. Bu update den başka birşey yapmama gerek var mı?

Çünkü Firmware VPD den baktığım zaman aşağıdaki gibi bir liste çıkıyor. Bunların tümünü update etmek için nasıl bir yol izlemem lazım. Update Express CD si ile hepsini update edebilirmiyim...

FW/BIOS                           1.07

Diagnostics                        3.01

Blade Sys Mgmt Processor 1.10

Gönderildi : 30/03/2011 20:53

(@ibrahimcekici)
Gönderiler: 24
Eminent Member

Merhaba,

Blade Sasi uzerinden sunucularin IMM ve UEFI updatelerini yapabilirsiniz. Diger updateler icin "IBM bootable media creator"  adli bir tool bulunmakta. Bu tool'u kullanarak, elinizde bulunan sunucu envanterine ozel olarak IBM' in sitesinden firmware lerin en guncel versiyonlarini indirip USB, PXE, ISO seceneklerinden biri uzerinden guncellemelerin tumunu yapabilirsiniz.

http://www-947.ibm.com/support/entry/portal/docdisplay?lndocid=TOOL-BOMC

Bunun disinda IBM Update Express yazilimi ile yine elinizdeki tum IBM sunuculara ait driver ve firmware dosyalarini download edip isletim sistemi uzerinden de guncelleyebilirsiniz.

http://www-947.ibm.com/support/entry/portal/docdisplay?lndocid=SERV-XPRESS

IBM' de Update Express CD ' leri epeyce geriden geldigi icin kullanmanizi onermem.

Gönderildi : 31/03/2011 13:12

(@YUSUFALBAYRAK)
Gönderiler: 131
Estimable Member
Konu başlatıcı

Hocam çok teşekkürler. Deneme amaçlı bir adet server a windows üzerinden UpdateExpress tool ile yaptım sorun çıkmadı. Ancak diğer çalışan server larda ISCSI storage bağlı olduğundan ethernet firmware update ederken sıkıntı çıkarabilir. O yüzden dediğiniz gibi bootable CD yada USB oluşturup onunla yapacağım...

Gönderildi : 31/03/2011 13:52

(@ibrahimcekici)
Gönderiler: 24
Eminent Member

UpdateExpress' in avantaji driverlar' i da guncellemesi. Tabi belirttiginiz nedenlerden dolayi sunucu uzerindeki yuk tipine gore yontemi secmek gerekiyor.

Kolay gelsin..

Gönderildi : 31/03/2011 14:13

Paylaş: