Forum

IBM Dynamic System ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

IBM Dynamic System Analysis (DSA)

21 Yazılar
6 Üyeler
0 Likes
937 Görüntüleme
(@OsmanAKSU)
Gönderiler: 18
Eminent Member
Konu başlatıcı

Arkadaşlar Merhaba,

IBM Dynamic System Analysis (DSA)  IBM 'e ait bir diagnostic tool 'u  tool kısaca sistem üzerindeki logları topluyor. Tool 'u daha önce kullanan var mı ? Sunucunun üzerindeki logları sadece collect ediyor anladığım kadarı ile daha sonra size bir xml çıktısı veriyor.

Bu noktada bu uygulamanın birde yorumlayıcısı olması gerektiğini düşünüyorum. XML dosyasını satır satır okursak mesele 631000 'e yakın satır var 🙂  Fakat XML çıktısını yorumlayabilecek herhangi bir tool 'a veya uygulamanın özelliğinede ayrıca rastlamadım.

Uygulamanın export ettiği log 'u okuyabileceğimiz bir tool bilen var mı? 

IBM 'i aradım vatandaşlar ürünün garantisi bitmiş diye mühendislere aktarmıyor altı üstü bir tool ismi soracağım. Rezilliğin böylesi..  

Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Gönderildi : 29/07/2010 15:05

(@fatihkaraalioglu)
Gönderiler: 3040
Illustrious Member

Lütfen, Lütfen, dünyanın önde gelen sunucu üreticisi hakkında böylesine bir sıfatla yakşalmanız hiç hoş olmadı. Asıl rezillik Lades' de yenilip Tatlıyı almamak için bin türlü bahane üretmektir (:

DSA için aşağıda ufak bir satır var ve özet olarak derken 631bin dosyayı tek tek okuma. DSA aracı ESA ile tümleşik bir şekilde çalışabilmekte. ve bu satırları bir çok amaç için kullanabilmektesin.

tool' un ismini sordun, cevabını aldın. Bir dahaki toplantıda Tatlının kilosu X2 oldu...

ESA için ürün datasheet https://www-304.ibm.com/support/electronic/resources/2008_esvs-brochure_061708_v6_final_hr.pdf

DSA can be complemented by the Electronic Service Agent which provides 24x7 pro-active monitoring of IBM eServer®.

Filter searches for your specific systems using My Search

My Search combines the function of search tools and the value of system inventory data. This Web tool provides advanced searching over IBM’s technical knowledgebase of service and support information and can reduce the number of results re-turned by up to 90 percent, getting you to the right information more quickly.

Gönderildi : 29/07/2010 20:36

(@OsmanAKSU)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Lütfen, Lütfen, dünyanın önde gelen sunucu üreticisi hakkında böylesine bir sıfatla yakşalmanız hiç hoş olmadı. Asıl rezillik Lades' de yenilip Tatlıyı almamak için bin türlü bahane üretmektir (:

DSA için aşağıda ufak bir satır var ve özet olarak derken 631bin dosyayı tek tek okuma. DSA aracı ESA ile tümleşik bir şekilde çalışabilmekte. ve bu satırları bir çok amaç için kullanabilmektesin.

tool' un ismini sordun, cevabını aldın. Bir dahaki toplantıda Tatlının kilosu X2 oldu...

ESA için ürün datasheet https://www-304.ibm.com/support/electronic/resources/2008_esvs-brochure_061708_v6_final_hr.pdf

DSA can be complemented by the Electronic Service Agent which provides 24x7 pro-active monitoring of IBM eServer®.

Filter searches for your specific systems using My Search

My Search combines the function of search tools and the value of system inventory data. This Web tool provides advanced searching over IBM’s technical knowledgebase of service and support information and can reduce the number of results re-turned by up to 90 percent, getting you to the right information more quickly.

Faka böyle kesin ve emin cevaplar yazıyorsun ya, hasta oluyorum sana 🙂 Forum üzerinden birşey demeyeceğim. 🙂 Telefonla konuşarak ayrıca ifadeni alacağım canım kardeşim 🙂

Hatta şuan teamviewer ile senin makinene bağlı olduğumuda kimseye söylemeyeceğim 😀

Gönderildi : 29/07/2010 20:59

(@fatihkaraalioglu)
Illustrious Member

Geyiği bırakalım, postun konusuna geri dönelim. LADES (:

Arkadaşlar Osman ile Telefonda konuştuktan sonra ihtiyacını tam olarak anladım.

Osman' ı almış olduğu XML dosyalarına bizlere sahibiz. Bu dosyaların içerisinde sunucu ve üzerinde çalışan bilgiler için çok geniş kapsamlı loglar alınmakta. Ama bu loglar XML formatında olduğu için bir insan evladının tercüme etmesi mümkün değil.

Herhangi bir problem durumunda bizler bu logları IBM ile paylaşıp aşağıda görülen web sayfası formatına dönüştürebiliyoruz. XML dosyası Web sayfasına dönüştürüldükten sonra çok geniş kapsamlı bilgiye ulaşabiliyoruz.

Bu logları IBM ESA ile mi dönüştürüyor yoksa başka bir araç ile mi dönüştürüyor bir bilgim yok. Bu konu için IBM' deki kontaklarıma mail bildiriminde bulundum. Gelecek olan cevabı bu post başlığı altında tekrardan paylaşacağım.

[img] [/img]

Gönderildi : 29/07/2010 21:28

(@OsmanAKSU)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Geyiği bırakalım, postun konusuna geri dönelim. LADES (:

Arkadaşlar Osman ile Telefonda konuştuktan sonra ihtiyacını tam olarak anladım.

Osman' ı almış olduğu XML dosyalarına bizlere sahibiz. Bu dosyaların içerisinde sunucu ve üzerinde çalışan bilgiler için çok geniş kapsamlı loglar alınmakta. Ama bu loglar XML formatında olduğu için bir insan evladının tercüme etmesi mümkün değil.

Herhangi bir problem durumunda bizler bu logları IBM ile paylaşıp aşağıda görülen web sayfası formatına dönüştürebiliyoruz. XML dosyası Web sayfasına dönüştürüldükten sonra çok geniş kapsamlı bilgiye ulaşabiliyoruz.

Bu logları IBM ESA ile mi dönüştürüyor yoksa başka bir araç ile mi dönüştürüyor bir bilgim yok. Bu konu için IBM' deki kontaklarıma mail bildiriminde bulundum. Gelecek olan cevabı bu post başlığı altında tekrardan paylaşacağım.

[img] [/img]

Birader ben lades 'i kaybettim aldırmadınız tatlıyı, madem bu kadar lades diyorsun fiziksel bir ortamda olmadığımız için idda 'nın karşılığını sana buradan( sanal ortamdan) ulaştırıyorum [:)]

Baklava

Afiyet olsun... 🙂

Asıl konu noktasında ise bu başlık altında senden cevap bekliyor olacağım 🙂

Sevgiler..

Gönderildi : 30/07/2010 14:58

(@mesutsariyar)
Gönderiler: 2515
Co-Founder

Tatlıları kimden yiyoruz Osmancım senden mi yoksa MVP olup ıslatması sulaması gereken Fatih kardeşimden mi? :))

Gönderildi : 30/07/2010 16:21

(@OsmanAKSU)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Tatlıları kimden yiyoruz Osmancım senden mi yoksa MVP olup ıslatması sulaması gereken Fatih kardeşimden mi? :))

Mesut birşey demiyorum sana 🙂

Gönderildi : 05/08/2010 16:32

(@fatihkaraalioglu)
Illustrious Member

Bu post fazlasıyla kaynamadan müdahale etmek lazım. Çünkü baklava börek bu şekilde Portal üzerinden yenilmiyor. Osman teknolojiyi kullanmak istiyorsan adresimi biliyorsun. Yemeksepeti.com ' dan bekliyorum (:

Konuya geri dönelim. IBM' den geri dönüş geldi.

DSA' nın Portable ve Instable olmak üzere iki farklı versiyonu bulunmaktaymış.

Bizim kullanmış olduğumuz Portable versiyonu olup, almış olduğumuz çıktı Xml uzantılı oluyormuş. ve bu loglar ancak Ibm' in internal site' ları içinde okunabiliyormuş.

Eğer Dsa' nın Instable versiyonunu kullanırsak html formatında çıktı alabiliyormusuz.

Gönderildi : 09/08/2010 23:18

(@OsmanAKSU)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Bu post fazlasıyla kaynamadan müdahale etmek lazım. Çünkü baklava börek bu şekilde Portal üzerinden yenilmiyor. Osman teknolojiyi kullanmak istiyorsan adresimi biliyorsun. Yemeksepeti.com ' dan bekliyorum (:

Bizim kullanmış olduğumuz Portable versiyonu olup, almış olduğumuz çıktı Xml uzantılı oluyormuş. ve bu loglar ancak Ibm' in internal site' ları içinde okunabiliyormuş.

Eğer Dsa' nın Instable versiyonunu kullanırsak html formatında çıktı alabiliyormusuz.

Fatihcim Selam,

Ben onu ilk seferinde denedim. Verdiği dosya hala xml çıktısından başka birşey değil. Bunu farklı bir methodu olmasın? Birinde yükleyip exe 'yi çalıştırıyorsun diyerinde direk exe 'yi çalıştırıyorsun. Sanki portable da ilgili paketler içinde gömülü geliyormuş gibi bir havası var.

Sonuç olarak oda xml veriyor veya veya ben beceremiyorum 🙂

Gönderildi : 10/08/2010 00:59

(@fatihkaraalioglu)
Illustrious Member

Fatihcim Selam,

Ben onu ilk seferinde denedim. Verdiği dosya hala xml çıktısından başka birşey değil. Bunu farklı bir methodu olmasın? Birinde yükleyip exe 'yi çalıştırıyorsun diyerinde direk exe 'yi çalıştırıyorsun. Sanki portable da ilgili paketler içinde gömülü geliyormuş gibi bir havası var.

Sonuç olarak oda xml veriyor veya veya ben beceremiyorum 🙂

Osman' ım detay bilmiyorum. Gelen bilgiyi paylaştım. elçiye zeval olmaz.
Sen hangi sürümü kullandığını tespit edebildin mi ?

Gönderildi : 10/08/2010 01:23

(@esersolmaz)
Gönderiler: 3204
Illustrious Member Yönetici

Osmanıncım arkadaşa imzasında  systemx technical ne işe yara diye sorarmısın lütfen 🙂

Baklavayı bensiz yiyebilecegininizi düşünmüyorum yemeksepeti falan delikanlıyı bozar....

Yarın ben bir kontagım ile net bilgi alıp paylaşıyor olurum...

Gönderildi : 10/08/2010 04:00

(@fatihkaraalioglu)
Illustrious Member

Penguen bozuntusu. Senelerden beri bendeki potansiyeli kavrayamadınmı. Ben ne senim, nede Osman.
İş başa düşerse eğer sıyırırım gömlekleri, çözerim problemi...

Gönderildi : 10/08/2010 12:19

(@esersolmaz)

Penguen bozuntusu. Senelerden beri bendeki potansiyeli kavrayamadınmı. Ben ne senim, nede Osman.

İyi o zaman WC SSL100 ile rdp yapamadıyorum içeriye hata veriyor tırmala çöz bakım...

Gönderildi : 10/08/2010 13:49

(@mesutsariyar)
Gönderiler: 2515
Co-Founder

Ben baklava istiyorum Fatihden. MVP oldu daha birşeyini görmedik 🙂

Gönderildi : 10/08/2010 13:51

(@fatihkaraalioglu)
Illustrious Member

İyi o zaman WC SSL100 ile rdp yapamadıyorum içeriye hata veriyor tırmala çöz bakım...

sen yapamadıklarını yazma buraya.
Burdan köye yol olur (:

Gönderildi : 10/08/2010 15:12

(@esersolmaz)

Bu arada wc süs diyemi duruyor sende söle bakalım ....

Gönderildi : 10/08/2010 16:08

(@fatihkaraalioglu)
Illustrious Member

Kırmızıya dikkat (:

Gönderildi : 10/08/2010 17:13

(@esersolmaz)

osmancım selam;

dsa çalıştıktan sonra IBM_Support diye bir çıktı oluşturuyor yaa onun altında index.html var direk açıncada çokda güzel bilgilendiriyor...

Gönderildi : 10/08/2010 18:55

(@fatihkaraalioglu)
Illustrious Member

osmancım selam;

dsa çalıştıktan sonra IBM_Support diye bir çıktı oluşturuyor yaa onun altında index.html var direk açıncada çokda güzel bilgilendiriyor...

Osman Portable veryionu kullandığı için bu index.html dosyasını göremiyor.

Sen Instable versiyonu kullandığın için html dosyasını görebiliyorsun.

yukarıda bunu belirttik.

aynı işlemi yapan iki farklı ürün bulunmaktadır.

Gönderildi : 10/08/2010 20:45

Sayfa 1 / 2
Paylaş: