Forum

Veeam tape backup f...

Bildirimler
Hepsini Temizle

[Çözüldü] Veeam tape backup full

7 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
1,330 Görüntüleme
(@mehmetsaityilmaz)
Gönderiler: 1458
Noble Member
Konu başlatıcı

Merhaba,tape yedekleme ile ilgili bir sorum olacaktı

boş bir kaset koyduk, ve bir tape job çalıştıracağız.

normal start dediğimizde direk incremantal almaya başlıyor

bir de manuel active full aldırabiliyoruz.

normal job larda bildiğimiz, ilk kez bir yedek alındığında önce active full alırdı bunda böyle değil farkı nedir ?

Gönderildi : 26/04/2020 17:39

(@muratacinci)
Gönderiler: 36
Eminent Member

Hocam selam,

Muhtemelen Job'u daha once calistirdin ve ayni MEDIA POOL icinde baska bir kasete bir full yedekleme yaptin ki bugun yeni medya taktiginda incr. aliyor. 

Cunku yeni olusturdugun bir JOB'un incr yedek alma ihtimali yok.. 

Ikinci soruna aciklama olarak:

Tape Job icinde, normal backup job'lardan farkli olarak FULL backuplarin yazilacagi MEDIA POOL ve INCR backuplarin yazilacagi MEDIA POOL'lar ayri ayri secilir. 

Full.  https://helpcenter.veeam.com/docs/backup/vsphere/backup_to_tape_pools.html?ver=100

Incr. https://helpcenter.veeam.com/docs/backup/vsphere/backup_to_tape_incremental_pool.html?ver=100

Job ayarlarinda ikisi icin de ne belirledigini kontrol edebilirsin. 

Sevgiler, selamlar

Murat ACINCI

Principal Systems Engineer, Middle East
Veeam Software

Gönderildi : 26/04/2020 21:48

(@mehmetsaityilmaz)
Noble Member
Konu başlatıcı

Hocam teşekkürler öncelikle

dediğiniz gibi media poolda daha önceden kalan kasetler var onlardan biri full o zaman yeni yazılanlar inc gidiyor.

Ben media pooldan tüm kasetleri çıkarsam yeni kaset eklesem o zaman direk full ile başlıyacak

Gönderildi : 27/04/2020 03:46

(@mehmetsaityilmaz)
Noble Member
Konu başlatıcı

pandemiden dolayı kasetleri cihazdan çıkaramıyoruz, gidip çıkarsak media pool boşalacak, ikinci bir pool oluşturup orayamı atsak kasetleri ortam düzelinceye kadar ?

Gönderildi : 27/04/2020 03:51

(@mehmetsaityilmaz)
Noble Member
Konu başlatıcı

sonrasında haftalık ihtiyaç kadar kaset eklerim pool'a böylece hergün düzenli yazar hafta sonuda yeniden diğer pool'a aktarırım kasetleri nasıl olur ?

Gönderildi : 27/04/2020 03:52

(@mehmetsaityilmaz)
Noble Member
Konu başlatıcı

birde bu dolu kasetler için kasa oluşturdum, kasetleri çıkarınca orada listelemek için bu doğru bir yöntem mi hocam ?

Gönderildi : 27/04/2020 04:10

(@mehmetsaityilmaz)
Noble Member
Konu başlatıcı

tüm media pool'u boşalttım, yeni boş kaset ekledim yine incremantal alıyor, acaba file to tape backup aldığım için incremantal alıyor olabilir mi ?

Gönderildi : 01/05/2020 00:30

Paylaş: