Forum

Veeam Explorer'da S...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Veeam Explorer'da SQL server configration hatası alıyorum..

3 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
799 Görüntüleme
(@umutbey)
Gönderiler: 1
New Member
Konu başlatıcı

İlk öncelikle merhabalar..

Geçen gün karşılaştıgım bir sorunu sizlerle paylasmak istiyorum.. Daha önceden bir cok kez backup almama ragmen bugun SQL server backubuna donerken configuration hatası ile karsılastım. daha onceden bu sorunla karsılasan varmı acaba ? 

WhatsApp Image 2020 03 20 at 15.45.55

Gönderildi : 21/03/2020 19:05

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32961
Illustrious Member Yönetici

Merhaba,

Yedek almak için kullandığınız hesabın şifresi değişmiş veya şifre süresi dolmuş olabilir mi?

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 22/03/2020 01:01

(@muratacinci)
Gönderiler: 36
Eminent Member

Selamlar, 

Veeam bir yedegin icerisinden oge/dosya bazinda kurtarma yapabilmek icin once yedek dosyasini bir sunucuya 'mount' eder ve icerigini bu sekilde goruntuler. 

Bu SQL veritabanlarindan kurtarma yapmak icin de gecerlidir. yedek dosyasi icindeki SQL veritabani gecici olarak bir SQL sunucu uzerine kayit edilir ve icerigi goruntulenir. 

Oncelikle Veeam'i kurarken kullandiginiz SQL sunucuyu dener ama bu express edition oldugundan kisitlamlari vardir. 

Bu nedenle STAGING SQL SERVER tanimlamasi ozelligi eklenmistir. *bir kac versiyon once.

Muhtemelen urunu upgrade ettikten sonra bir SQL veritabani kurtarma islemi yapmadiniz. 

Ilk kullanimda bir SQL sunucu secmenizi ve bunu staging server olarak tanimlamanizi ister.

Ortaminizdaki herhangi musait bir SQL sunucuyu STAGING olarak atayabilirsiniz. 

Sadece ve sadece restore islemi oncesinde yedek dosyasindai veritabanini MOUNT etmek ve icerigini goruntulemek icin kullanacaktir. 

Explorer seansini kapattiginizda otomatik olarak veritabani Staging Server uzerinden kaldirilir. Yedeklerden silinmesi gibi bir durum soz konusu degildir. 

https://helpcenter.veeam.com/docs/backup/explorers/vesql_configure_staging.html?ver=100

Sevgiler, selamlar. 

Murat ACINCI

Principal PreSales Consultant, Middle East
Veeam Software

Gönderildi : 22/03/2020 21:31

Paylaş: