Forum

acronis ile zamanla...

Bildirimler
Hepsini Temizle

acronis ile zamanlanmış backup alma

7 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
472 Görüntüleme
(@DenizVerman)
Gönderiler: 1289
Noble Member
Konu başlatıcı

arkadaşlar merhaba sistem detaylarım 1 dc+1 exchange+1 sql server olmak üzere 3 adet serverımız var dc üzerinde hp dat 160 tape ünitesi kurulu 160 gb veri yazılabiliyor sitemizdeki acronis ile zamanlanmış backup alma hüseyin beyin yazısın okudum fakat ben tape kasete yedek alıcam bu nedenle nasıl bir yedek almalıyım haftanın 7 günü için yedi adet kasedim var pazartesi kasedine her üç servardanda nasıl veri yazdırıcam birde nasıl ayırt edicem daha sonra kasede isim yazamıyoruz file name olarak birde zamanlanmış incremental backup planı nasıl oluşturucam scehedule olarak biri bana açıklaya bilirmi acaba şimdiden

Gönderildi : 24/03/2009 01:20

(@muratcan-2)
Gönderiler: 2192
Üye

Merhaba,

Yedeklerinizin günlük boyutlara kasete almaya yetiyor mu? Öncelikli olarak kontrol eder misiniz?

Tavsiyem hergün full yedek almanız ve networkte bir yere günlük olarak yedeklerinizi toplayıp daha sonra kasete yazdırma işlemi yapınızdır.

Zamanlama olarakta serverların boş oldukları zamanı belirleyin ve teker teker yedek alın.

İyi çalışmalar.

Gönderildi : 24/03/2009 12:59

(@DenizVerman)
Noble Member
Konu başlatıcı

murat hocam networkde topluyacağım bir yer yok malesef dc toplam boyutu 90gb ksaet 160 gb alıyor server üzerindede 90gb lık boşyerim yok yani mecburen kasete yazdırmam gerekicek ama bir kere full aldırıp daha sonrainceremntal olarak kasete nasıl aldırırım bunu bilmiyorum işte....

Gönderildi : 26/03/2009 02:39

(@huseyinyilmaz2)
Gönderiler: 29
Eminent Member

linkleri inceleyiniz lütfen  sn.Hüseyin BAĞDADİOĞLU bu konuda yazmış olduğu makalesinde Full  Backup alma  ve alınan Full  Backup image dosyamızı kullanarak otomatik incremental backuplama işlemlerini anlatıyor.

http://www.hakanuzuner.com/?p=8877  

http://www.hakanuzuner.com/?p=8885

ayrıca bu link'i de inceleye bilirsiniz http://www.wilderssecurity.com/archive/index.php/t-195448.html

problemin çözümü için üretici firma yetkilileriyle görüşmek daha makul olabilir.

Gönderildi : 26/03/2009 07:43

(@muratcan-2)
Gönderiler: 2192
Üye

Merhaba,

Makaleleri incelediyseniz backup alma aşamasında size nasıl backup alacağınızı soruyor orada inceremental backup alacağım diyeceksiniz.

İyi çalışmalar.

Gönderildi : 26/03/2009 15:33

(@DenizVerman)
Noble Member
Konu başlatıcı

merhabalar full yedek aldım ve haftalık inceremential yedek alıyorum fakat fullyedek.tib diye alıyor yedekleri ve ben bu yedeklerin hangi güne ait olduğunu çözemiyorum bunun için nasıl yapmam gerekiyor acaba..

Gönderildi : 20/08/2009 14:56

(@AbdullahAmber)
Gönderiler: 21
Eminent Member

Merhaba

Bende sizin gibi sorunlarla  karşılaşmıştım. Forumlarda Acronis Schedule task ve günlük backup alma işlemi adı altında Sinan Hocam ve Hüseyin Hocama bu soruları yöneltmiştim.Sağolsunlar gerekli bütün detayları bana ilettiler.O kısmı incelerseniz gerekli bütün cevapları bulabilirsiniz.Bana verilen bilgiler doğrultusunda incremential backup alma biraz riskli eğer full backup hatalı ise diğer backuplarınız işe yaramayabilir.Onun için bende haftalık olarak pazartesi-salı........   adında 5 adet task oluşturdum.Bu yol bence en garantili şekilde sistemininizi korur diye düşünüyorum.

Gönderildi : 20/08/2009 19:40

Paylaş: