Forum

Mail essential ile ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Mail essential ile yasaklama hakkında

8 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
492 Görüntüleme
(@DenizASLAN)
Gönderiler: 811
Noble Member
Konu başlatıcı

Merhaba son zamanlarda çok fazla Arapça içerikli mailler almaya başladım.

Gönderici mail adresi sürekli değişiyor.

Konu sürekli değişiyor. (Konuda ki tek ortak nokta arapça olması)

İçerik de resim var.

Şimdi ben bu mailleri yasaklamak istiyorum fakat bir türlü yakalamıyor GFI bu mailler. Mail Essentials dan Header Checking de yer alan

Acaba bir dilden gelen mailleri yasaklamak için mi kullanılıyor.

Teşekkürler

Gönderildi : 16/01/2009 13:15

(@OnurARABACI)
Gönderiler: 389
Reputable Member

Merhabalar,

Mail Essentials kullanmadim hic yanliz gondermis oldugunuz ekran goruntusunde istediginiz cozum yapilabiliyor gibi gozukuyor. (arapca karakter seti iceren mail'lerin red edilecegi)

Gönderildi : 16/01/2009 14:13

(@DenizASLAN)
Noble Member
Konu başlatıcı

Aslına bakılırsa GFI ın bu karakterleri algılaması ve yorumlayabilmesi için öncelikle server ın Arapça dil karakterlerini görmesi lazım. Ben GFI mail Monitor den incelediğimde mailleri bu arapça türü maillerin ??? ???????????????? olarak geldiğini izliyorum.
Fakat ??? gördüğün mailleri yasakla demek sıkıntı çıkarabilir bana daha kesin bir çözüme ihtiyacım var.

Gönderildi : 16/01/2009 16:38

(@OnurARABACI)
Gönderiler: 389
Reputable Member

Peki mail sizin inbox'iniza dustugunde arapca karakterleri nasil goruyorsunuz ? (arapca karakter seti sizde yuklu olmali)

GFI'in dogru calismasini sagliyacaksa sunucu tarafinda da arapca karakter setinin yuklenmesinde bence bir sakinca yoktur. Bolgesel ayarlardan arapca karakter seti eklenip daha sonrada GFI monitor'den bu karakterleri dogru taniyip tanimadigini kontrol edebilirsiniz.

Gönderildi : 16/01/2009 17:16

(@ozkanaktekin)
Gönderiler: 36
Trusted Member

Headeer Checking özelliklerine geldiğinizde General tabında 1.ci 2.ci ve 5.ci checkboxları seçili hale getirip bir deneyin.     

Gönderildi : 16/01/2009 19:38

(@DenizASLAN)
Noble Member
Konu başlatıcı

Header Checking üzerinde 1.2.5 işaretliydi zaten ama sıkıntı şu bence ben mail security e gittim ???? olarak gördüklerini yasakla dedim yasakladı.

Demekki ARapça karakter setini ???? olarak yorumluyorum yanılmıyorsam arapça dil karekterini yüklerem işletim sistemi problem kalkacak.

Teşekkürler destekleriniz için.

Gönderildi : 16/01/2009 20:53

(@Anonim)
Gönderiler: 0

Aynı problem benim başımda var ama daha değişik içerikle.
Aşaıdaki linkte gördüğünüz gibi mail içeriği tamamen türkçe [*-)] bölye oluncada kelime bazlı engelleme yapmak zorlaşıyor.

[URL= http://img8.imageshack.us/img8/9931/spamt.th.jp g" target="_blank">http://img8.imageshack.us/img8/9931/spamt.th.jp g"/> [/IMG][/URL]

Mail içeriğindeki url ye blok koysam mail body den url ye göre blok atabilirmi?
Gelen maillerin ortak noktası hepsinde aynı yere url ile bağlanmış olması.

Gönderildi : 24/02/2009 20:45

(@DenizASLAN)
Noble Member
Konu başlatıcı

Aynı mailler bana da geldi ben "ingilizce" ve "amerika" kelimelerini yasakladım. Hepsini kesti zaten yanlış bloklamışsa izin veriyorum fakat şu ana kadar hepsini kesti diyebilirim.

Gönderildi : 25/02/2009 13:35

Paylaş: