Forum

exe dosyalarını ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

exe dosyalarını çalıştırmıycak

8 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
434 Görüntüleme
(@nezihk)
Gönderiler: 115
Estimable Member
Konu başlatıcı

Arkadaşlar Merhaba ;

Yapım da AD ya da Domain server bulunmamakta.İstemiş olduğum şey 3 party bi yazılımla bilgisayarda benim istemediğim exe dosyalarının kurulamaması.

Saygılar

Gönderildi : 09/01/2009 17:26

(@muratcan-2)
Gönderiler: 2192
Üye

Merhaba,

Security administrator'de yanılmıyorsam kontrol edebiliyordunuz.

Bir kontrol etmenizde fayda var.

İyi çalışmalar.

Gönderildi : 09/01/2009 17:29

(@BAHADIRSAVACI)
Gönderiler: 149
Estimable Member

Merhabalar

Netpatron isimli programı da incelemenizi tavsiye ederim.Birçok özelliğe sahip bir program...

Kolay gelsin

Gönderildi : 09/01/2009 17:54

(@nezihk)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Saolun arkadaşlar 2 nizde inceliycem şimdi geri bildirim yaparımm

Saygılar.

Gönderildi : 09/01/2009 17:58

(@nezihk)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Şimdi benim amacım şu ben illegal programların tamamını kaldırcam onlar benden sonra dışardan usb disk  ile getirseler bile ya da internetten indirseler bile exe yi kuramıcaklar.Lİmewire,nero vs.

Gönderildi : 09/01/2009 19:12

(@BAHADIRSAVACI)
Estimable Member

Merhaba

Programları test etme imkanınız oldu mu acaba?

Murat Hocamın belirtmiş olduğu program Group Policy tarzında ilke kısıtlaması üzerinde duran bir program.

Netpatron ise Windows'un kullanıcı tarafında kısıtlama yapmanıza olanak tanıyor.Bunun yanı sıra internet üzerinde de filtreleme yaparak kullanıcılarınızın indirmesini ve kurmasını istemediğiniz programları da kısıtlayabliyorsunuz.

Bildiğim kadarıyla Netpatron programında bu tip windows üzerinde çaılşacak yada kurulum yapılacak programlara erişim yada kurulum kısıtlaması yapabiliyorsunuz.

Bu programlar işini görmez ise tekrar bir araştırma yapabiliriz.

Kolay gelsin...

Gönderildi : 09/01/2009 19:23

(@nezihk)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Üstad olay şu benim sistemimde zaten 1 adet juniper firewall mevcut dedigin bütün filtrelemeleri bunun üzerinden yapıyorum.

Murat hocanın belirtmiş olduğu programda ise mevcut software ler üstünde degisiklikler yapabiliyosun buda benim işime gelmiyor ;

Niye dersen ben mevcut yapıya göre kısıtlamaları yaptım sorun yok.Benden sonra atıyorum x adlı bi software kurdu ve kullanmaya başladı her seferinde acaba ne kullanıyorlar diye kontrol etmem gerekçek.Bu da çok işime gelmiyo

Bana exe dosyasını çalıştırmasın.Bu programı denetim masasından silmeye kalktıgı zaman şifre sorsun yeter.

Gönderildi : 09/01/2009 19:44

(@BAHADIRSAVACI)
Estimable Member

Aşağıdaki linki inceleyebilir misin?

http://www.cozumpark.com/blogs/3party/archive/2008/04/21/uygulama-engelleme-antiexecutable.aspx

Kolay gelsin

Gönderildi : 09/01/2009 19:48

Paylaş: