Forum

Acronis Enterprise ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Acronis Enterprise - Echo Farkı ve Ahci.

10 Yazılar
6 Üyeler
0 Reactions
932 Görüntüleme
(@kadriKUSAK)
Gönderiler: 80
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba Arkadaşlar.

Sistemimize Acronis Backup server kurmak istiyorum ve bununla ilgili araştırmalar yapıyorum.

Danışmak istediğim;

1- Acronis True İmage Enterprise Server 9.1 ile Acronis True İmage Echo Enterprise Server Arasındaki fark nelerdir. Ben araştırdım fakat bir kıyaslama bulamadım.

2- Ahci mod enable olan dizüstü bilgisayarların image ini alabiliryormu?

Teşekkürler, İyi Çalışmalar

Gönderildi : 02/01/2009 13:35

(@SeckinDEMIR)
Gönderiler: 67
Trusted Member

Merhaba,

Birinci soru ile ilgili aşağıdaki linki incelemenizi öneririm, ek olarak ürün yenilikleri arasında VmWare ESX platformlarının desteklenmesi, alınan imajların vmware/ms virtual gibi platformlara convert edebilme, imaj encryption, dynamic disk desteği, sas ve lan driver desteğini genişletilmesi gibi daha pek çok özelliği bulunmakta. Bu özelliklerin bir kısmı 9.1 versionunda da mevcut olduğunu belirtmek isterim.   ikinci sorunuz ile ilgili olarak ise ahci mode ile çalışan sistemlerde denemedim ancak recovery işlemleri esnasında ilgili donanımın driverlerini yükleyebiliyorsunuz. Şu ana kadar Ide/SCSI/Sas ve Sata raid olan sunucularda recovery işlemlerini driver'lerini göstererek sorunsuz bir şekilde yapabildik. forumları incelerseniz kimi ahci mode olan pc'lerde acronisin yeni versionu ile başarılı bir şekilde dönüm yapabildiğini görebilirsiniz

http://www.acronis.eu/enterprise/products/ATIES/comparison.html

Gönderildi : 02/01/2009 16:25

(@kadriKUSAK)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba seckin bey,

Hoşgeldiniz, ve cevabınız için teşekkür ederim. Vermiş olduğunuz linki zaten incelemiştim. Orada Echo server ile ilgili kıyaslama yok. Yada ben Tabloyu çözemedim. Ahci hariç tüm bakup ve restore işlemlerini bende yaptım, çok başarılı.

Yeni versiyon dan kastın Echo Server mıdır?

Gönderildi : 02/01/2009 17:50

(@suleymangunel)
Gönderiler: 90
Estimable Member

Yabancı forumlarda Acronis TI 11 ile AHCI açık durumdayken başarılı sonuçlar alındığı yazıyor. Şahsen denediğim bir durum değil. Eğer denemeleriniz başarılı olmaz ise BartPE üzerine kurulu bir Acronis sürümü ile de başarabileceğinizi düşünüyorum.

http://forums.whirlpool.net.au/forum-replies-archive.cfm/923969.html

Gönderildi : 02/01/2009 18:48

(@ErdemHACISALIHOGLU)
Gönderiler: 542
Honorable Member

Merhaba Arkadaşlar.

Sistemimize Acronis Backup server kurmak istiyorum ve bununla ilgili araştırmalar yapıyorum.

Danışmak istediğim;

1- Acronis True İmage Enterprise Server 9.1 ile Acronis True İmage Echo Enterprise Server Arasındaki fark nelerdir. Ben araştırdım fakat bir kıyaslama bulamadım.

2- Ahci mod enable olan dizüstü bilgisayarların image ini alabiliryormu?

Teşekkürler, İyi Çalışmalar

Merhaba ; bunlar arasındakı farklar  

There were various improvements made and many new features added for Acronis True Image Echo in comparison with Acronis True Image 9.1 (Workstation/Server/Enterprise Server editions for both product lines). Here is a list of the new features first introduced only in Acronis True Image Echo:

Conversion of disk/data image files to virtual disks for VMware, Microsoft and Parallels virtual machines

Support for operations with dynamic disks (conversion to dynamic disks/creation of dynamic volumes with the help of Acronis True Image itself)

Support for dynamic volumes in Acronis Universal Restore add-on

Manual consolidation of backup images

Backup encryption (using the AES algorithm)

Encryption of network communications between all the components

Gönderildi : 02/01/2009 18:53

(@ErdemHACISALIHOGLU)
Gönderiler: 542
Honorable Member

Merhaba ; 

Buda ikinci sorunuzun cevabı

In order to image a server we would recommend to use Acronis True Image Echo Server for Windows: http://www.acronis.com/enterprise/products/ATISWin/

To image a workstation (Win XP) we would recommend Acronis True Image Echo Workstation: http://www.acronis.com/enterprise/products/ATICW/

And you might find useful to visit our version comparison page at: http://www.acronis.com/enterprise/products/ATIES/comparison.html

Gönderildi : 02/01/2009 19:02

(@muratcan-2)
Gönderiler: 2192
Üye

Merhaba,

Arkadaşlarım gereken bilgiyi vermişler, aklınıza takılan başka soru varsa cevaplamaya çalışırız.

İyi çalışmalar.

Gönderildi : 02/01/2009 23:07

(@kadriKUSAK)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Arkadaşlar sağolsun yazmışlar. Bende araştırmlar yapıyorum zaten. Acronis sitesini inceliyorum.

Bartpe denemedim ama deneyen bi arkadaşım uzun sürdüğünü söyledi.

Aslında sizinde fikirlerinizi almak isterim.  yazarsanız sevinirim murat bey

İyi Çalışmalar

Gönderildi : 03/01/2009 02:55

(@suleymangunel)
Gönderiler: 90
Estimable Member

BartPE üzerine kurulu "Acronis TI Echo Enterprise Server with Universal Restore" ile geçen Perşembe günü HP ML350'den ML110'a Windows SBS 2003'ü aktardım, aktarma işlemini WD Passport 160GB taşınabilir sabit diskimdeki imajdan yaptım, ML110 driverlarını tanıtmam vs. hepsi 45 dakika sürdü. Makalemde bu işlemin detaylarını anlatacağım, yalnız makale eklemeyi bulamadım o da ayrı bi konu.

Gönderildi : 03/01/2009 13:31

(@alimxd)
Gönderiler: 50
Trusted Member

Abi ben lise 2 öğrencisiyim hocam Acronis ile acronis backup server kurmamı ıstıo bunu nasıl yaparım  Acronis Enterprise ile nasıl acronis backup server kurarım resımlı veya benım anlaycam sekılde yardım

Gönderildi : 09/03/2009 20:31

Paylaş: