Forum

Acronis secimi

Bildirimler
Hepsini Temizle

Acronis secimi

5 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
421 Görüntüleme
(@gungor)
Gönderiler: 8
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhabalar,

50 client ve 3 serverlı sistemime Acronis in imaj alma programını almak istiyorum, daha once hic kullanmadım şirketimde ama cok tavsiye ediliyor gordugum kadarıyla,

Acronis için farklı yazılımlar var

Mesela workstation olanı var, bir de Server için olanı var, Şimdi ben hem client hem de serverların imajı icin Acronis in Server için olan versiyonunu yani Acronis True Image Server veya Echo Server alsam, clientlarım icin de kullanamammı, teknik olarak izin mi vermiyor yazılım, ya da tam tersi Acronis true image WS ı serverlarımın imajını almak icin kullanamammı? Nasıl bir tercih yapmalıyım, hem WS hem de Server versiyonunu mu alayım

Gönderildi : 27/12/2008 14:56

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

merhabalar

Server için olanı alın.

konu ile ilgili de detaylı bir makale sitemizde mevcuttur okumanızı tavsiye ederim.

kolay gelsin

Gönderildi : 27/12/2008 15:42

(@ozkanaktekin)
Gönderiler: 36
Trusted Member

hepsinin yedeğini alcaksanız 50 workstation 3 tanede enterprise server veya server almanız gerekmektedir.

Gönderildi : 31/12/2008 17:36

(@AbdullahAmber)
Gönderiler: 21
Eminent Member

Acronis true image echo enterprise server ile tek bir merkezden tüm bilgisayarlara acronis true image management console aracılığı ile sunucu-masaüstü ve tüm dizüstü bilgisayarlarınıza yükleme ve yedekleme ile ilgili hertürlü işlemi yapabilirsiniz.

Acronis true image server yapısında böyle bir olanak yok.Yalnız Schedule task işlemi ile yedekleme işlemini planlayabilirsiniz.Satın alır iken üniversal restore seçeneğini almanızı tavsiye ederim.

Gönderildi : 11/11/2009 19:49

(@AbdullahAmber)
Gönderiler: 21
Eminent Member

Acronis true image echo enterprise seçeneğinde tek bir merkezden management konsolu aracılığı ile sunucu ve diğer bilgisayarlarınızın image alma işlemini yapabilirsiniz.Client başına lisans almanız gerektiğini biliyorum.True image echo ile sanallaştırmada birçok deneme yaptım ve aldığım sonuçların çok iyi olduğunu belirtmek isterim.

Acronis true image server seçeneğinde ise merkezi bir yönetim konsolu yok.Ancak schedule task ile yedekleme planlaması yapabilirsiniz.Satın alır iken üniversal restore seçeneğinide almanızı tavsiye ederim.

Gönderildi : 11/11/2009 19:57

Paylaş: